У Гусаковому зберегли школу

“Школу у Гусаковому не закривають, а реорганізовують у навчальний заклад І ступеню”, – каже сільський голова Гусакового Звенигородського району Володимир Теліженко.

Про це інформують “Вісті Черкащини”.

Із тридцяти дітей лишиться десять. Старшокласників районний відділ освіти обіцяє возити шкільним автобусом в школи Вільхівця та Звенигородки. Днями начальник відділу освіти Звенигородського району Лариса Кочерга зустрілася з батьками та вчителями, організувала екскурсії до пропонованих шкіл, щоб батьки й діти мали можливість побачити матеріальне оснащення, класи, умови навчання, поспілкуватися з учителями, директором. Учителям, яких звільняють, запропонувала години. Частину школи буде реконструйовано, іншу частину – відключать від опалення.

“Батьки відмовилися категорично від тих поїздок у інші школи”, – каже директорка Віра Харченко.

Учителям, які звільняються, пропонують від 5 до 10 годин навантаження у різних сільських школах району, за 7 та 15 кілометрів. Кошти від оплати дороги повертають тільки наполовину. Приміщення школи велике, тепле, відремонтоване. Ми зверталися до районної ради про присвоєння звання школі імені Вільних козаків. Адже у нас у селі заснований перший курінь Вільного козацтва, але й досі відповіді від них ніякої немає. Під реорганізацією криється насправді подальше закриття школи. Батьки налаштовані рішуче. Будемо звертатися у вищі інстанції. Якщо знищується школа, то вже села немає, а це величезний злочин.

Така ж доля чекає на школи і в інших трьох селах Звенигородського району: Попівську, Багачівську, Чичиркозівську. Повністю ліквідується школа у селі Кобиляки, дітей шкільним автобусом возитимуть у Рижанівку.

За словами директора департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерія Данилевського, на утримання одного учня держава перераховує місцевим бюджетам 8,5 тисячі гривень на рік. Учень у малокомплектній сільській школі обходиться місцевому бюджету далеко за 20 тисяч гривень на рік. У департаменті освіти вважають, що у таких умовах страждають знання школярів. У найменш укомплектованих школах регіону три, чотири і навіть більше предметів може викладати один учитель.

Нещодавно з жителями районних сіл Гусакове та Попівка зустрівся перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Розповів про необхідність укрупнення навчальних закладів для удосконалення освітнього процесу.

“Це дозволить скоротити бюджетні видатки, оскільки держава не в змозі повністю утримувати всі заклади соціально-гуманітарної сфери”, – каже чиновник. Але це зовсім не означає, що діти сільських населених пунктів будуть залишені напризволяще. Держава забезпечує умови для зручного підвозу учнів до навчальних закладів. В області цього року планують придбати 19 нових шкільних автобусів, зокрема й для потреб школярів Звенигородського району. Саме початкових шкіл оптимізація ніяк не стосується – відповідно до декларованого урядом принципу доступності початкової освіти за місцем проживання дитини. Школа в Гусаковому будувалась із розрахунку на 200 учнів, сьогодні там навчається 30, вчителів і обслуговуючого персоналу – 18. Ці витрати великий тягар на бюджет”.

Нагадаємо, що 27 травня майже 50 жителів Гусакового пікетували райраду в Звенигородці. Вимагали не закривати їхню школу. Вийшли з плакатами “Не будуєте, то хоч не руйнуйте”, “Цвинтар освіти Звенигородщини. Хто наступний”? Ставили перед будівлею районної ради чорну труну з написом “Сільська школа”. Складали у неї підручники та зверху присипали квітами. Ще раніше на кілька годин перекривали трасу Умань — Черкаси.

Фото http://viche.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *