У Кабміні відреагували на скандальне скасування “Прозоро” в Черкасах

В уряді відміну допорогових закупівель за системою “Прозоро” в Черкасах назвали зрадою. Про це написав у Facebook Максим Нефьодов, перший заступник міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

“Зрада в Черкасах – міська влада зупинила до 1 квітня 2017 року використання Система публічних електронних закупівель ProZorro в допорогових закупівлях. Це ті самі люди, які раніше “не змогли нагодувати всіх безкоштовним зеленим борщем на День Незалежності, бо е-закупівлі завадили”. Позиція очільників міста проста: “Поки ви нас не змусите законами, нічого гарного самостійно робити не будемо! Наш бюджет – наша кишеня. Самі знаємо, куди кошти направляти!” Сільська рада в Бориспільському районі вміє закуповувати через електронну систему, а місто Черкасси – ні. Приступ слабкості трапився як раз під кінець року, коли треба “освоювати бюджети”, – пише Нефьодов.

Система “Прозоро” – електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам. Всі державні закупівлі подаються у відкритому доступі. Це має допомогти усунути можливість корупції та недоцільного використання державних коштів. Система діє по всій території України.

17 листопада депутати Черкаської міської ради проголосували за скасування допорогових закупівель товарів через систему “Прозоро” на суму понад 30 тисяч гривень і робіт та послуг – від 100 тисяч гривень.

Нагадуємо, що”Громадське ТБ” зняло відеосюжет для тих, хто хоче розібратися, чому черкаська влада відмінила «Prozorro». Відео можна переглянути тут.

Фото vikka.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *