У Кам’янському заповіднику відкрилась виставка Олександра Македонського

Виставку малюнків уродженця Черкащини, а нині киянина, Олександра Македонського було відкрито в літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна і П.І.Чайковського Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Художник представив на розсуд глядачів зображення квітів, міських пейзажів, але найбільше середних анімалістичних творів, присвячених його улюбленцям – котам і собакам. 

Інформує “Прочерк”.

 А починав Олександр «студіювати» зі своєї собаки Сіми. Саме вона першою «позувала» господарю. Вийшов гарний «портрет» собаки в кашне. Проте це зображення має свою історію: працював Олександр сухими фарбами, йому щось не сподобалось і він зімя’в і викинув малюнок, а коли прийшла дружина, дістала його і сказала, що Сіма тут прекрасна і не варто розкидатися справді майстерно виконаною роботою. Сіма визнала себе на портреті, щоразу підходить до нього і звучно гавкає.

Взагалі всі персонажі Олександра Македонського сповнені ліризму і душевності, що свідчить про його чуттєвість і вміння переконливо передавати мистецькою палітрою неповторне розмаїття навколишнього світу. У своїх роботах автор зі щирим почуттям любові опоетизовує цікаве життя домашніх тварин, а тому відвідувач так щиро захоплюється ними.

Надзвичайно цікаві і його міські пейзажі, які в живописному мистецтві вважаються найбільш складними, проте Олександру вдається точно передати в перспективі та динаміці малюнка архітектуру й ритм життя міста. Не байдужий художник і до квітів. Поодинокі та в букетах вони прикрашають експозицію виставки.

Багато кам’янчан і гостей міста вже познайомилися з творами митця, але зустрітися з прихильниками свого таланту Олександр Македонський зміг лише минулої суботи.

Своїми художніми й естетичними смакам він завдячує першій вчительці Раїсі Володимирівні Шульгіній, вчителю малювання Юрію Кузьмовичу Котенку, классному керівникові Марії Василівні Сенько та багатьом іншим педагогам, які навчали його в Кам’янській середній школі № 1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *