У Каневі проведуть реконструкцію сміттєзвалища

Депутати підтримали ухвалення програми, яка передбачає проведення реконструкції на канівському сміттєзвалищі, повідомляє Канівська міська рада.

Під час чергового сесійного засідання Канівської міської ради була ухвалена Програма поводження з твердими побутовими відходами в місті Каневі на 2018-2020 роки, у якій передбачено здійснити реконструкцію міського сміттєзвалища.

«Станом на сьогодні стан сміттєзвалища не відповідає санітарним нормам. Відтак, вивезення та захоронення побутових відходів є однією з найболючіших проблем міста. Так, через відсутність свердловин для контролю забруднення підземних вод неможливо проводити контроль за процесом їх забруднення, через відсутність огорожі сміттєзвалища у вітряну погоду легкі фракції відходів розвіються по навколишнім полям, через відсутність дороги з твердим покриттям у дощову погоду неможливий під’їзд автотранспорту до місця вивантаження, через відсутність допоміжних приміщень неможливо провести хоча б мінімальний ремонт техніки на місці та створити нормальні умови праці робітників сміттєзвалища», — зазначено у проекті рішення.

Термін реалізації програми – 2018-2020 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для її реалізації, складає 14 281,95 тис. грн, що передбачає фінансування з державного, обласного, міського бюджетів та інших джерел.

Основні заходи Програми передбачають виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію міського сміттєзвалища.

«Загальна вартість проекту — 600 тисяч гривень. Цього року з міського бюджету буде оплачено 300 тисяч гривень, ще 300 тисяч – в 2019 році», — повідомила начальник управління з питань ЖКГ та екології Тетяна Стадник.

Також по 100 тис. грн з міського бюджету щороку виділятиметься на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та недопущення їх утворення.

Відзначимо, що міське сміттєзвалище займає площу 9,6 га. Щорічно на сміттєзвалище вивозиться 50-55 тис. куб. м побутових відходів.

Фото Zik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *