У Катеринополі відкриють стерилізаційно-карантинний пункт для безпритульних тварин

У Катеринополі нині працюють над створенням пілотного стерилізаційно-карантинного пункту для безпритульних тварин. Наразі там облаштовують приміщення необхідним обладнанням. А невдовзі відкриють першу чергу запланованого пілотного проекту. Він реалізується громадською організацією «Черкаський благодійний фонд «Еко-Центр» за рахунок коштів Посольства Канади в Україні та за підтримки обласної державної адміністрації.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Нагадаємо, з метою запобігання виникненню фактів жорстокого поводження з тваринами торік у жовтні затверджено обласну Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки. Орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для створення мережі з 19 пунктів в області, сягає 3,5 млн грн. З них, для першого етапу, а саме: створення карантинних пунктів в Катеринополі, Золотоноші та Каневі, 558 тис. грн, де 376 тис. грн – кошти Посольства Канади в Україні.

Зауважимо, згідно з розрахунками, приблизна чисельність безпритульних тварин на території області, що потребують стерилізації та вакцинації проти сказу, становить близько 47 тисяч. Оскільки одна не стерилізована самка здатна приносити в середньому 10 цуценят на рік, із кожним роком на вулицях міст і сіл Черкащини з’являються тисячі нових безпритульних тварин. Використання ж сучасних технологій контролю популяції безпритульних тварин, розроблених із врахуванням біологічних моделей життєвого циклу тваринної популяції, дозволить поступово, але надійно знизити чисельність тварин на вулицях, а також взяти під контроль ситуацію з ризиком виникнення епізоотій, особливо таких небезпечних захворювань, як сказ.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *