У кожній черкаській школі проведуть повну термомодернізацію?

Уже за рік-два в усіх школах міста планують провести повну термомодернізацію будівель. Втілити такий проект у життя в Черкасах хочуть із допомогою міжнародної фінансової корпорації «NEFCO», яка готова надати на це кредитні кошти.

Про це інформують у прес-службі Черкаської міськради.

Міський голова Анатолій Бондаренко провів зустріч співпраці з представниками цієї організації та шведської фірми «Sweco», на якій обговорив кроки щодо подальшої співпраці. Із вересня минулого року іноземні фахівці проводили енергоаудит у 33 школах міста (загалом, обстежили 39 будівель, оскільки окремі навчальні заклади мають кілька корпусів), аби визначити джерела нераціональних втрат тепла.

Як результат – підготували звіт із вичерпними рекомендаціями подальших дій для впровадження енергоефективних заходів. Серед них – утеплення фасадів і даху будівель, заміна старих вікон на нові, встановлення індивідуальних теплових пунктів, балансування й промивка системи опалення, а ще – установка енергозберігаючих ламп.

– Ми визначали пріоритетність за декількома факторами, передовсім, визначали, які саме енергоощадні заходи сприятливо впливатимуть на внутрішній клімат приміщень. Адже це соціальна сфера, – розповів керівник групи консультантів «Sweco» Гуннар Барк. – Ще ми вивчали, наскільки та чи інша дія знизить показники витрат енергії. Ми пропонуємо для втілення ті заходи, які в найближчому майбутньому окупляться.

Згідно з очікуваннями, після втілення енергоощадних заходів черкаські школи зможуть зекономити 17 тис гігакалорій тепла в рік, ще 100 Вт електричної енергії, а викиди СО2 будуть зменшені на 6600 тонн.

Загальна сума інвестицій, яка необхідна для впровадження енергоощадних заходів, становить більше 6 млн євро (із них – 4,3 млн євро – кредитні кошти, 1,5 млн євро – грант та ще 250 тисяч євро – із бюджету міста).

Анатолій Бондаренко під час зустрічі з іноземною делегацією висловив готовність до подальшої співпраці та впровадження такого проекту на теренах міста. Утім, як зауважив він, остаточне рішення щодо цього ухвалять депутати міської ради.

– Це справді чудовий проект. Зараз у нашому місті немає жодного навчального закладу, в якому було б виконано повний цикл робіт із утеплення. Єдине, що насторожує, – це нестабільний курс гривні, – сказав він.

Фото vestnik.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *