У Києві відбулася виставка робіт художниці Тетяни Черевань

Напередодні 25-ї річниці Дня Незалежності України у арт-просторі KZ ArtRoomвідбулася виставка робіт черкащанки  Тетяни Черевань“Прояви”, яку  мисткиня присвятила молодшому синові.

“Хочеться бути легким, як вітер. Хочеться бути вільним, як птахи. Хочеться проявитись в цьому світі… своє світло проявити в світі, світло світу проявити в собі. Бо квіти – це  уособлення безкінечності життя, світла, почуття та процесу кохання”, – розповідає про проект художниця.

Роботам Тетяни Череваньзавжди притаманні імпровізація, яку можна порівняти із танцем, в якому лінії, форми, світло, текстура цілком підкоряються її гармонічному відчуттю лінії.

blank  blank
“Серія робіт, намальованих у  такій техніці, яка в мене виникла під час подорожі Тайландом”, – зізнається Тетяна.

blank

“Я знайома з художницею не так давно, але обожнюю її роботи. Мені подобається в якій техніці працює Тетяна – на один фон, вона накладає інший напівпрозорий, що додає роботам містичності”, – ділиться враженнями від виставки киянка Аліна.

blank

Тетяна Черевань вирішила присвятити цю виставку молодшому синові. Адже так вийшло, що саме рік тому родина дізналася про страшну хворобу дитини. Зараз хлопчикові вдалося одужати  і побороти недуг.

“Дуже гарні роботи, незвична техніка виконання. Мені цікаво проаналізувати психологічну складову у роботах художниці. Чи змінився стиль Тетяни, коли вона дізналась про хворобу сина, та як саме емоційний стан мисткині відображений у картинах”,– ділиться враженнями киянка Ірина.

“Якщо казати про внутрішнє людини, то більшість людей хоче проявити себе у цьому світі, зокрема, світлі свої сторони більше, ніж темні. Коли ми розуміємо, що робимо щось не правильно, то стаємо на правильний шлях, робимо переоцінку. Що стосується серії робіт, то половина їх проявляється так, як проявляються квіти, а інша – як проявляється світ у душі. Картини такі схожі, але водночас вони дуже різні”, – розповідає художниця.

Більшість образів  вигаданих, але образи картин «Продавець риби» та «Пеллі» – реальні персонажі, з якими Тетяна познайомилась під час подорожей.  «Продавець риби»  – дівчина з острова Самуї, а «Пеллі»– з Криту.

blank  blank

“Я – подруга , однодумець, соратник Тетяни. Наші стосунки можна назвати – взаємне натхнення, яке ми черпаємо з творчості одна одної.  Роботи Тані, як і вона, незвичайні.  Її почерк, її стиль –впізнаваний. Мені здається,коли у тебе в приватній колекції з’являються роботи Тетяни, то вже не можеш спинитися.В мене 3 картини.Вони сподобались мені найбільше: зіграв фактор «першого враження» , та і близька мені тематика. Не кожному вдасться розшифрувати Таню, але всі отримають естетичне задоволення від споглядання її картин”, – розповідає Марина Манго.

blank

Наталія Вернідуб – її подруга, допомагала робити концепт виставки.  Саме з Наталією вони передивилися всі роботи мисткині та помітили, що у всіх творах жінка поєднана з квітами.

Жіночі образи в творчості Тетяни Черевань посідають центральне місце. В роботах художниці жінка – це символ життя та віри, виклик неестетичності оточення та приземленим людським стосункам. Художниця створює образ жінки разом із її мріями, ілюзіями, в яких може врятуватись та черпати натхнення душа. При всьому цьому художниця ретельно «режисує» сюжет та композицію, залишаючись дуже уважною до деталей.

blank

Художниця досліджує жінку у всіх її проявах: від простого документування портретів своїх подруг, дослідження сексуальності, природи бажань жінок до зваженої, упевненої, актуальної розробки символу української жінки.

У Черкасах виставка буде 15 вересня в Народній Галереї.

Анна Ішечкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *