У Києві заборонили підвищувати тарифи з 1 липня

Депутати Київради на пленарному засіданні затвердили мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з 1 липня.

Про це інформує “Hromadske”.

Відповідне рішення підтримали 75 депутатів з 93 зареєстрованих у залі.

«Заборонити нараховувати за розрахунками з 1 липня 2016 року і стягнення з населення міста Києва пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги», – сказано в тексті рішення.

Мораторій на підвищення цін на електричну енергію, природний газ, теплову енергію та послуги водопостачання встановлюється до 1 жовтня 2016 року.

«Ми проконтролюємо, щоб наші комунальні підприємства, наші ЖЕКи, наші листоноші не розносився платіжки з новими тарифами», – сказав автор проекту рішення, депутат Київради Олександр Омельченко.

На його думку, рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), щодо підвищення тарифів з 1 липня є незаконним, оскільки відомство не має відповідних повноважень.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня зросли тарифи на тепло і гарячу воду.

Наприклад, вартість гарячої води у столиці від «Київенерго» з липня складе 83,1 грн за куб.м з сушаркою для рушника і 76,71 грн без сушарки. У постачальника «Євро-Реконструкція» (Дарницька ТЕЦ) тариф буде на рівні 71,83 грн і 66,37 грн відповідно.

Також повідомлялось, що з 1 липня середньозважений тариф на тепло для населення встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал.

Таким чином, вартість 1 Гкал тепла від компанії «Київенерго» для споживачів (за наявності квартирного або будинкового лічильника) збільшується з 657,24 грн до 1416,96 грн, а при відсутності приладів обліку вартість опалення одного квадратного метра приміщення обійдеться в 32,97 грн/місяць.

Фото espreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *