У Лисянці огірки й помідори вирощуватимуть цілий рік

У Лисянському професійному аграрному ліцеї завершується будівництво плівкового парника. Інформує “Вісті Черкащини“.

Конструкцію з оцинкованих труб довжиною 75 метрів і шириною майже 10 метрів цілий місяць монтували майстри з Черкас, залишився останній штрих – натягнути спеціальну плівку, і можна приступати до внутрішніх робіт. Яким там буде начиння, що і як збираються вирощувати в цьому просторому приміщенні, ми попросили розповісти директора ліцею Олександра Яцюка.

– Олександре Івановичу, початку будь-якої справи передує ідея, і я знаю, що вона належить саме вам. Коли ви відчули, що парники – це саме той проект, який конче необхідно реалізувати на базі ліцею?

– Ця ідея визрівала кілька років, і з’явилася вона не на порожньому місці. Річ у тому, що в нашому навчальному закладі спеціальність плодоовочівника ще не так давно була досить затребуваною. Але змінились часи, в господарствах садівництво й городництво занепало, і такі спеціалісти стали не потрібними. Зараз іде відродження цих галузей, агроринок все більше потребує овочевої продукції, і, зрозуміло, хороших фахівців. Ми почнемо їх готувати, починаючи вже з наступного навчального року. Але для цього потрібна відповідна сучасним вимогам матеріально-технічна база. Перший крок до цього – створення власного тепличного господарства. Щоб учні здобували професію не по відеокартинках, а вирощували рослини власними руками.

– Певне, такий амбітний проект потребує неабияких затрат, підтримки, сприяння?

-Так, для цього потрібні мільйонні кошти, і сприяння небайдужих людей, однодумців, професіоналів. Необхідні кошти на будівництво парника нам виділили з обласного бюджету, загорівся цим проектом і депутат обласної ради Олександр Іванович Вельбівець. Завдяки йому налагодили партнерські зв’язки з Уманським тепличним комбінатом, який, без сумніву, сьогодні є гордістю Черкащини, одним з лідерів вітчизняного ринку виробництва овочів закритого ґрунту, зокрема томатів і огірків. Його керівник Микола Васильович Гордій налаштований нам допомагати на початковій стадії і зацікавлений у підготовці спеціалістів для свого підприємства.

– Олександре Івановичу, що ви плануєте робити в теплиці далі, після закінчення монтажу споруди?

– На черзі – встановлення систем обігріву, вентиляції, крапельного зрошення. Будуємо модульну котельню на два потужних котли, по 100 кіловат кожен. Теплиця буде складатися з двох частин – в одній будемо вирощувати огірки й помідори так званим гідропонним методом, без застосування ґрунту, в іншій – на ґрунті сіятимемо салатні овочі, квіти. Наступної осені також закладемо яблуневий сад. Розраховуємо, що реалізація плодоовочевої продукції, в перспективі, окупить всі затрати на її вирощування, розширить асортимент і дасть поштовх для більш масштабнішого розвитку парникового господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *