У мережі з’явилися фото старовинної набережної Черкас

Черкаський краєзнавець Борис Юхно виклав у мережу фото старовинної набережної Черкас, пише “Дзвін”.

“Рожеве марево огорнуло Поділ та поволі здіймалося все вище і вище. І білі мазанки нижнього міста, і сади, і левади, і навіть криниці важко було упізнати, бо світанковий туман, що стелився з дніпровськихх заплав, вже встиг увібрати ніжні барви ранішнього сонця і цієї миті густо вимальовував ними усе, до чого призвичаювалося око божого дня.
Заносило ряскою, очеретом, теплою з ночі водою. Рибалки, які сновигали берегом, та галасливі вгодовані чайки, що обліпили баркаси і не соромлячись циганили річковий харч, були єдиними мешканцями цього ранку, але заклопотані своїм, рожевого дива не помічали. Аж ось звідкілясь згори – ніби з самісінького неба – полинули дзвони, і артільники, як один, повернулися убік критосхилу та перехрестилися на бані Свято-Троїцької…”

Це уривок з новели, фрагмент якої знайшов місце у “Черкаських місторіях”. Відтоді до художнього слова “в чистому вигляді” я не повертався. А тут пригадалося, бо переглядав папку з фотографіями ще не спотвореного Дніпра і того берега в моїй уяві…” – написав у дописі під фотографіями Борис Юхно.

blank

blank

blank

blank

Фото http://dzvin.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *