У Полтаві черкаські журналісти переймали досвід у репортерів з “гарячих точок” (ФОТО)

У Полтаві 16-17 лютого пройшов тренінг «Військові конфлікти та ЗМІ» для полтавських та черкаських журналістів. Військовий кореспондент Роман Бочкала та шеф-редактор «Громадське ТБ: Схід» Анастасія Станко розповіли про особливості роботи під час збройного конфлікту на сході України та у «гарячих точках» світу (Сомалі, Конго, Сирія, Косово).

Таку тематику тренінгу, зазначають організатори, обрали для того, щоб показати журналістам з регіональних ЗМІ та громадським активістам, які проблеми вирішують вимушено переміщені особи.

– Два міста обрали, щоб порівняти, чи труднощі, з якими стикаються і переселенці, і місцеві жителі, приблизно однакові? Можливо, вони відрізняються? – розповіла у коментарі «Черкаси Сьогодні» прес-секретар Інституту аналітики та адвокації Катерина Кролевська. –  Саме Черкаси обрали, тому що у цьому місті одна з найкраще розвинених регіональних журналістик, якщо можна так сказати. Крім того, ваше місто — центр України, і це також показник.12711155_460370044168232_3234570983107745742_o

Черкаські та полтавські журналісти отримали практичні поради про роботу із внутрішньо переміщеними особами, як слід підготуватися до інтерв’ю з переселенцями. Враженнями ділиться журналістка in.ck.ua Яна Проценко: 

– Дізнавшись про тренінг, я зраділа тому, що матиму змогу поспілкуватися з такими собі “метрами” воєнної журналістики, тому що молодим працівникам медіа необхідно вчитися у практиків. Хотілося б від очевидців дізнатися про те, що насправді відбувається на Сході України. Розраховувала на отримання дуже серйозної інформації, але я не очікувала, що отримані знання будуть наскільки цікавими. Деякі правила, почуті від Насті Станко, навіть суперечили моїм знанням, отриманим в університеті. DSC04845

Наступний тренінг організатори планують провести уже наприкінці березня у Черкасах. Участь у ньому візьмуть нові спікери.

Додамо, що тренінг організував Інститут аналітики та адвокації за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation, проекту Фонду Германа Маршала.

Фото Михайло Притула, Олена Костиря

Автор Яна Тихоплав

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *