У Полтаві запрацював перший пункт збору поліетиленових пакетів

У Полтаві в мікрорайоні Поділ запрацював перший пункт збору поліетиленових пакетів. Як зазначає Владислав Мицюк, заготівник вторсировини по вулиці Миру на Леваді, поліетилен в обласному центрі почали приймати три місяці тому по 2 гривні за кілограм.

Інформує “Полтавська телестудія Місто“.

«Зібрані пакети кіпуємо і відправляємо у Харківську область, – розповідає він. – З поліетилену роблять гранули, які використовують для виготовлення різноманітних побутових приладів, будматеріалів, знову ж таки поліетиленових пакетів».

За словами Владислава Мицюка, наразі до пункту, де приймають рідкісну для переробки вторсировину, щодня навідується близько 30 жителів міста.

«Приймаємо пакети різного кольору та різної забрудненості, головне, щоб бруд відмивався, – говорить заготівник. – Немає і вагових обмежень – можна штуками, а можна й тоннами».

Волонтерки Настя і Катя принесли пакунки по кількасот грамів. Заробіток невеликий – 80 копійок на двох, однак для дівчат гроші – не головне. «Ми досить часто ходимо здавати пакети, – каже Настя. – Для нас важливо, аби наше місто було чистим та зеленим».

Підтримує волонтерок і представник громадської організації “ЕкоЛтава” Маргарита Мостова. «Життя пластикового пакета не закінчується у сміттєвому у нашому бачку, – наголошує активістка. – Такі відходи можуть пережити нас всіх, і лежати на полігоні понад 150 років».

Представниця еко-організації впевнена, що можна заощаджувати здаючи придатні для вторинної переробки відходи. «Я давно відмовилася від кульків, ношу з собою у сумці торбинку з матерії для фруктів-овочів, – каже Маргарита Мостова. – Поліетилен є в кожній сім’ї, додайте до нього пластик, ПЕТ- пляшки, макулатуру, скло – і сума може вийти неабияка».

Пункт вторсировини по вулиці Миру на Леваді також приймає пластик – ящики, відра, флакони від косметики та миючих засобів – за такі відходи можна отримати від 3 до 6 гривень за кілограм, розповідає Владислав Мицюк.

«За макулатуру даємо від 2 до 10 гривень в залежності від об’єму та мети здачі, за пластикові пляшки – 3,50 гривень за кілограм, – уточнює заготівник. – Скляні пляшки, які підуть на склобій, коштують 20 копійок за кілограм, а ті, що повертаються на завод, – по 40-50 копійок за штуку».

За словами Владислава Мицюка, українці змінили ставлення до пунктів прийому вторсировини.

«Ще два роки тому здавати придатні для переробки відходи соромились – це означало, що у тебе немає грошей, – пояснює заготівник. – Сьогодні ж вторсировину здає багато людей і вважає це нормою, бо відчули загрозу екологічної катастрофи, коли не можна виїхати на природу, коли до Ворскли не можна підійти».

Фото http://misto-tv.poltava.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *