“У питаннях розвитку Черкащини потрібна співпраця”, – Андрій Гінкул

Незабаром на Черкащині запрацює Агенція регіонального розвитку. Особливості роботи нової для області інституції організатори з представниками громадськості обговорили сьогодні на круглому столі.

Метою створення цієї організації є залучення якомога більшої кількості інвестиції до регіону, що повинно безумовно сприяти розвитку області  та поліпшенню якості життя громадян. Саме тому Агенція стане каталізатором більшості проектів на регіональному рівні.

“Агенція і форма її створення ­дуже складна, але достатньо стійка, аби не залежати від зовнішніх інтересів та аби забезпечити сталість роботи організації, – розповідає Андрій Гінкул, експерт з питань територіального розвитку, координатор міжнародних проектів Центру реформ та місцевого розвитку.

13644147_1122008737858116_1548350821_n

Ключовими словами у створенні подібної організації є — «співпраця» та «об’єднання ». Як пояснив пан Андрій, це означає, що аби Агенція працювала у правильному напрямку та робота принесла хороші плоди, треба аби бізнес почав співпрацювати, а де треба, то і об’єднатися. Завдяки реалізації цього проекту у регіоні з’явитьсяздорова конкуренція конкуренція. За словами пана Андрія конкуренція буде не «між», а конкуренція – «за».

Заступник голови черкаської ОДА Ярослав Березань повідомив, що установа має шанси успішно працювати у регіоні та приносити позитивні результати. «Необхідно знайти влучний інструмент та дієву схему, аби все запрацювало», – каже чиновник.

13608191_1122008854524771_685090156_n

Агенція – не бюджетна і не комунальна установа, отже Обласна Рада не зобов’язана її фінансувати. Є право фінансувати, є потреба, але не обов’язок. До складу засновників інституції можуть увійти як представники бізнесу, так і громадськості. Це дасть як додаткові кошти, так і додатковий контроль за тим, щоб ці ресурси не просто витрачались (приміром, на виплату зарплат), а ефективно використовувались для отримання вимірюваних результатів.

Агенція аналізуватиме соціально-економічну ситуацію області; визначатиме причини, які заважають їй розвиватися; вивчатиме іноземний досвід для пошуку варіантів вирішення проблем області; створюватиме умови для інституційного і інфраструктурного розвитку регіону; а також підвищуватиме його інвестиційну спроможність.

“Розвиток взагалі не має кінця: регіон повинен постійно розвиватися, можуть змінюватись пріоритети розвитку, стратегічні напрямки чи спеціалізація, однак розвиток як функція має бути завжди” , – переконаний Андрій Гінкул.

Анна Ішечкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *