У селі на Шполянщині зварили більше тисячі вареників для бійців в зоні АТО (ФОТО)

У селі Скотареве на Шполянщині місцеві жителі влаштували справжню толоку з ліплення вареників. Понад півтори тисячі штук місцеві господині передали воїнам-землякам в зону АТО Олександру Гончару, Сергію Тригубу, Ігорю Таракуну, Івану Носачу, Віктору Коханюку, Станіславу Гончаренку, Станіславу Єльченку, Вачагану Блбуляну, Сергію та Олександру Капустам. Ще з півтисячі вареників з різною начинкою заморозили для потреб шкільної їдальні. Про це пишуть у місцевому виданні “Шполянські вісті“.

— Ідею зібратися гуртом, знісши до шкільної їдальні необхідні продукти для приготування вареників, та наварити улюбленої українцями страви для воїнів-земляків на новорічне свято озвучив на сесії сільської ради наш односелець Іван Славич, — розповідає бібліотекар сільської бібліотеки Скотаревого Аліна Білоус. — В останню передноворічну неділю на такий заклик відгукнулися 24 жительки нашого села. Серед них і мама бійця Ігоря Таракуна, який зараз перебуває в зоні АТО, Ірина, дружина військовослужбовця Олександра Гончара Ольга. Незважаючи на поважний вік, попрацювати в дружній атмосфері прийшли не лише молоді жінки, а й представниці старшого покоління. У гурті трудилися, заодно й наговорилися, нажартувалися, добре потомилися.Снимок

Зі слів Анни Білоус, яка й сама брала активну участь у цій вареничній толоці, за день скотарівські господині використали цілий мішок борошна, 20 літрів сироватки! Не кажучи вже про сало, капусту, картоплю, сир, які використовували для начинки, підготувавши її заздалегідь удома.

— Нам вдалося так організувати справу, що кожен виконував свою частину роботи: одні місили тісто, інші розкачували, треті ліпили, варили вареники. Кожному з бійців пакували по відру вареників, аби міг із бойовими товаришами поділитися і хоч трішки відчути свято. Крім того, у якості новорічних гостинців готували сало, чай, консервацію, по відеречку тульки, солодощі й обов’язково вкладали новорічні листівки від школярів з побажаннями для земляків. І все те робили з любов’ю, турботою про наших захисників, — продовжує бібліотекар. — Зійшовшись о десятій ранку, після того, як обійшли домашнє господарство, розходилися після благодійної справи потомлені вже коли стемніло.

Перед тим, як відправити продукти харчування на схід, жителі Скотаревого зателефонували до одного з бійців, Івана Носача, аби дізнатися адреси земляків.

– Як він зрадів! — зауважує Аліна Білоус. — Так розчулився, коли дізнався, скільки вареників ми для них наварили! Дякував, що про них не забуваємо.

Не забули в селі й про сім’ї військовослужбовців. Всією громадою збирали кошти, на які придбали цукерки для дітей учасників антитерористичної операції.

Фото “Шполянські вісті”, vkusnjasha.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *