У школах Дмитрушківської громади запроваджують роздільний збір відходів

Таким чином, мешканців громади змалечку привчатимуть до цивілізованого  поводження із відходами – як у країнах Європи.

На території громади, що об’єднала 6 сіл  Уманського району, діє 6 навчальних закладів – у кожному із них буде встановлено по 3 баки для роздільного збору пластикових пляшок, скла та паперу із 1 вересня цього року.

За словами голови Дмитрушківської ОТГ Тетяни Шевчук, у перспективі у громаді планують запровадити роздільний збір відходів. А поки що налагоджують його цивілізований збір. Наразі встановлено сміттєві баки  в селах Собківка (50 штук),   Гереженівка  (20),   Старі Бабани (27) та Дмитрушки (8), а ще були закуплені урни для громади, встановлені у громадських місцях.

Попри те, що громада діє фактично, півроку, найближчим часом буде проведений ремонт дороги в с. Собківка, також  проводиться  капітальний ремонт будинку культури у с. Дмитрушки.  Також, на кошти інфраструктурної субвенції та власного бюджету, громада уже найближчим часом буде придбано для сільського комунального підприємства «Дмитрушки» – трактор та комплектувальні вироби : відвал, ротаційна косарка, машина для посипання піском, тракторний причіп – аби надавати послуги мешканцям громади.

– Налагодити централізований вивіз сміття – це вірне рішення, яке забезпечить чистоту в громаді. Стихійні сміттєзвалища – це один з основних  ворогів для бюджету ОТГ: їх громада вивозить за власні кошти, вони спалахують і громада має ліквідувати наслідки таких пожеж, знову ж таки за свій рахунок, – констатує  радниця  з питань муніципальних послуг Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння  Програми «U-LEAD з Європою», Анна Сарана. – Організувавши централізований вивіз сміття, ці можливі складнощі можна попередити, а, прописавши та прийнявши правила благоустрою громади, можна створити комфортні умови всім жителям. Також слід врахувати те, що, якщо правила благоустрою громади прийняті та затверджені, то за їх порушення на порушників складається адмінпротокол та накладається штраф,  який сплачується у бюджет громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *