У Шполі найкраща маленька читачка розповіла про улюблених авторів (ФОТО)

У Шполянській районній бібліотеці для дітей за участі школярів не раз організовувалися зустрічі з письменниками-земляками. Але щоб головною учасницею подібного заходу була учениця молодших класів, таке сталося вперше, пишуть “Шполянські вісті”.

Днями районній бібліотеці для дітей відбувся так званий бенефіс читача. Найкраща читачка відділу 1-4 класів Мар’яна Пелипенко, четвертокласниця Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцею, в читальному залі бібліотеки підготувала для своїх ровесників виставку найкращих, на її думку, книг дитячих авторів. Вона розповіла про свої улюблені твори, відповідала на запитання глядачів.

— У дитячій бібліотеці багато цікавих і яскравих книг. Аби їх побачили більше школярів і відповідно почали більше читати, ми й вирішили провести такий захід, де головною учасницею стала малолітня школярка, — пояснила заступник директора центральної бібліотечної системи по роботі з дітьми Валентина Іванкіна.

А бібліотекарі Таїсія Барвінок і Тетяна Гетьман, які були ведучими заходу, додали, що Мар’яна перечитала практично всі книги у дитячій бібліотеці і вона одна з тих, хто завжди з нетерпінням чекає на нові надходження.

Представляючи під час її першого в житті бенефісу М.Пелипенко, ведучі розповіли, що дівчинка — відмінниця і староста у своєму класі, а ще активна учасниця і переможниця різноманітних учнівських конкурсів й олімпіад, спортсменка. Лише в районній бібліотеці вона прочитала майже три сотні книг, не враховуючи домашніх і книг зі шкільної бібліотеки. Мар’яна полюбляє як повісті, оповідання про природу, так і детективи та фантастику.

— Для мене бібліотека — це осередок спілкування, де зібране все найцікавіше, де можна познайомитися з новими друзями, — розповіла М.Пелипенко. — Мої улюблені автори: Володимир Рутківський, Катя Штанко, Андрій Кокотюха, Анатолій Рибаков та інші. А найулюбленіший твір — це «Розвідник Пинтя у заклятому місті» Олександра Гавроша.

Дівчинка не заперечувала й того, що часом не проти й на комп’ютері погратися, проте вважає, що вже краще псувати зір, читаючи багато книжок, ніж шкодити здоров’ю, проводячи годинами час за комп’ютерними іграми. На бенефіс Мар’яни прийшли її однокласники, які активно цікавилися творами, представленими на виставці, а ще розпитували про малюнки, виконані дівчинкою. Малювання — то ще одне захоплення школярки.

Познайомитися з допитливою дівчинкою завітали директор Шполянської центральної бібліотечної системи Наталія Мазур та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий. Наталія Миколаївна відзначила одну з найкращих читачів бібліотеки Грамотою, а Анатолій Іванович вручив квіти й книгу «Славетні», побажавши, аби з часом в одному з наступних видань цієї книги з’явилося й ім’я Мар’яни Пелипенко.

Фото “Шполянські вісті”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *