У Смілі підписано перший договір із патронатною родиною

Патронатні сім’ї – звична практика для багатьох розвинутих країн. Тепер вони є в Україні (і не тільки!). 23 червня цього року підписано договір про надання послуги з патронату над дитиною між органом опіки та піклування Смілянського міськвиконкому та родиною Пугач. Відтепер, патронатні вихователі офіційно є і в нашому місті.

Патронатні сім’ї – це альтернатива дитячим будинкам і допомога біологічним батькам. Є різні ситуації та життєві колізії, з яких далеко не всі вміють вийти з гідністю і без втрат. Гірше за все, коли цією втратою стає дитина. Тому завдання патронатних сімей – не лише прихистити дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.

Переваги патронатного виховання очевидні. Дитина, після того як її вилучають у батьків – опиняється не в інтернаті, де вона здебільшого нікому не потрібна, а у сімейній обстановці, де тимчасові мама і тато професійно замінюють їй батьків. Триває патронат в середньому три місяці, поки не вирішиться подальша доля дитини: або її повернуть біологічним батькам, або віддадуть до іншої родини – всиновлювачів чи опікунів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *