У Смілі відкрилася виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» (АНОНС)

На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 року №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» Відділ культури виконавчого комітету Смілянської міської ради, міський Будинок культури та Смілянський краєзнавчий музей долучилися до проведення виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921», яка була підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. Виставка, що складається з 21 банеру детально демонструє події та етапи, які проходив український народ на шляху до своєї Соборності, пише Сміла.

Інсталяція розкриває в простій і дохідній формі те, якою була революція, хто її очолював, якими були її здобутки і досягнення. У виставці представлена галерея видатних діячів, її лідерів, які формували ідеологію і порядок денний революційного руху.

У дизайні експозиції задіяно більш ніж 250 унікальних документів та фотографій.

Відвідувачі можуть перенестися в минуле століття та ознайомитись як починаючи з весни 1917 року відбувалося становлення української держави – розбудовувався державний устрій, працювали урядові організації, вводилась українська грошова одиниця, розвивалися власне військо,флот, освіта і культура. 

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначав: « Її завдання показати весь перебіг Української революції, визрівання політичної еліти та суспільства від ідей автономії до цілковитої незалежності, та головне до готовності захищати цю незалежність із зброєю в руках. Українська революція 1917-1921 років — один із найважливіших для нас уроків історії, який демонструє жертовність українців у боротьбі за свободу, а разом з тим застерігає як дорого може коштувати незгода між ними”.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку з 19.03. по 31.03.2018 року , яка розміщена у холі МБК.

Вхід вільний.

Фото Сміла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *