У трьох лісництвах Черкащини встановили камери відеоспостереження

Для нагляду за пожежною ситуацією у лісових масивах Чигиринського лісгоспу протягом останніх років функціонує три телесистеми спостереження в Чигиринському, Трушівському та Чорнявському лісництвах, які дають змогу виявляти загорання на початковій стадії.

Для збільшення радіусу спостереження за лісами, у Чигиринському лісництві встановили нову вежу для камери відеоспостереження, відповідне місце знайшли на пагорбі. Висота нової вежі становить 48 метрів – на 20 метрів вище за попередню, а радіус огляду ­– понад 30 км за сприятливих погодних умов.

За словами чигиринських лісівників, враховуючи особливості рельєфу та зростання лісових насаджень, камера через недостатню висоту попередньої вежі не охоплювала деякі ділянки лісового масиву, а на деяких, виявити загорання на ранніх стадіях було не можливо. Відтепер орієнтовний радіус огляду збільшився на 15 км, відтак чигиринські ліси, як на долоні, а деякі площі будуть ще й під перехресним відеонаглядом із камерою Трушівського лісництва, що дасть змогу на ранніх стадіях виявляти загорання, точно визначати координати й вчасно загасити пожежу, не допускаючи стихійного лиха.

«Ми маємо три такі телесистеми спостереження. У спеціально облаштованих кімнатах встановлені екрани, де чергові в режимі реального часу моніторять стан навколишніх лісів. Тож усі хвойні насадження Чигиринського лісгоспу знаходяться під перехресним відеонаглядом. Це сучасна техніка, що значно полегшує нашу роботу та допомагає йти в ногу з часом», – говорить директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *