У центрі Черкас з’явилась інсталяція, яка вчить як не стати рабом

На Соборній площі Черкас сьогодні встановили три куби із інформацією про те, як черкащанам не стати жертвами торгівлі людьми. Кожен куб має назву – «знай», «розумій» та «дій». Інсталяція «Грані» знаходитиметься у центрі Черкас до 19 квітня.

Про це повідомляє “Про Все”.

Три звичайні куби можуть уберегти людей від тенет торгівлі, або витягти із таких ситуацій. На кубах описані реальні історії людей, які в нинішній час стали жертвами торгівлі, контакти, куди варто звертатися, описані поради щодо подорожей, поїздок чи працевлаштування закордоном.

Фото: Про все

– На жаль, навіть у 21 столітті проблема торгівлі людьми все ще лишається актуальною як для України, так і для світу загалом.  Від цього ніхто не застрахований, незалежно від віку, статі, соціального статусу. Наприклад, під час працевлаштування за кордоном, чи в пошуках нареченого серед іноземців, – розповідає спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець. – Починаючи з 90-тих років понад 160 тисяч українців потрапляли в тенета рабства.

За її словами, останнім часом жертвами стають чоловіки, яких експлуатують у примусовій праці.

– Потрапити в такі ситуації можна не лише за кордоном, а, наприклад, їдучи із Черкас на заробітки до Києва, – зауважує пані Ірина. – Так, минулого року, 9 відсотків торгівлі людьми були зафіксовані саме всередині країни.

blank

Фото: Про все

Програмний менеджер Черкаської благодійної організації ЛЖВ «Від серця до серця» Людмила Проценко додає, що Черкащина також не є винятком.

“Черкащани також стають жертвами. Останнє звернення було буквально позавчора, а загалом на Черкащині, починаючи із 2016 року,  зафіксовано 14 таких випадків, перший – у січні 2016 рок”у, – каже Людмила Проценко.

Останній випадок, розповідає вона, трапився із наркозалежним чоловіком, якого упродовж трьох років використовували як раба.

“Він не мав можливості самостійно приймати рішення, навіть щодо того, коли йому можна лягати спати чи їсти. Грошей йому не платили, а давали наркотик, підсаджуючи на все більшу дозу. Нині чоловік вже не раб, і проходить лікування від наркозалежності”, – уточнює пані Людмила.

Після Черкас інсталяцію повезуть до Чернігова

Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *