У Центрі реабілітації учасників АТО провели правове інформування

Правове інформування для учасників бойових дій, що проходять лікування в Центрі реабілітації учасників АТО, провели 10 жовтня працівники Головного територіального управління юстиції спільно з Черкаським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, інформує Дзвін.

Захід пройшов у рамках тижня правового інформування «Права захисників», що проводиться на Черкащині напередодні Дня захисника України.

Учасники АТО отримують роз’яснення щодо процедури надання безоплатної правової допомоги, законодавчих гарантій на першочергове безоплатне отримання земельної ділянки, порядку вчинення нотаріальних дій, соціальних пільг, які передбачені учасникам бойових дій та членам сімей загиблих внаслідок бойових дій.

Протягом 9 – 16 жовтня працівники юстиції проводитимуть правові лекторії, вуличне інформування, тематичні круглі столи та зустрічі з учасниками бойових дій і ветеранами.

Право на отримання земельної ділянки учасниками АТО

Виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції здійснюється на підставі статті 118 Земельного кодексу України.

Відтак, залежно від цільового призначення учасник АТО може безкоштовно отримати земельну ділянку з земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

 • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;
 • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,1 га;
 • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1 га.
Пільги на навчання

Професійне зростання та особистісний ріст задля повернення у соціальне життя – це пріоритет державної політики у сфері соціального захисту учасників бойових дій.

Тому держава надає учасникам бойових дій та їхнім дітям державну підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. У тому числі підтримка надається дітям військовослужбовців, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Така підтримка може надаватися у формі:

 • безкоштовного забезпечення підручниками, доступом в Інтернет, до систем баз даних у навчальних закладах, проживання в гуртожитках;
 • виплати соціальної стипендії;
 • повної або часткової оплати навчання за рахунок бюджетних коштів чи шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти та ін.

Право на першочергове зарахування дітей в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади встановлено для дітей військовослужбовців в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Пільги для сімей загиблих учасників АТО

На сім’ї учасників АТО також поширюється дія норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у випадках, якщо учасник АТО загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих за безпосередньої участі в АТО, перебуваючи в районах і в період її проведення.

Такі особи користуються пільгами щодо забезпечення земельними ділянками, пільговими кредитами та при зарахуванні їх на навчання, що ми розглядали вище. Крім цього, вони також мають право у сфері медичного обслуговування:

 • на безкоштовне отримання лікарських засобів, зубопротезування, санаторне лікування, щорічне медичне обстеження і диспансеризацію;
у сфері ЖКГ:
 • 50% знижки на квартплату в межах норм: 21 кв. м загальної площі житла на кожного, хто постійно в ньому проживає, і плюс 10,5 кв. м на сім’ю;
 • 50% знижки на оплату за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та ін.) та скрапленим балонним газом для побутових потреб;
 • 50% знижки вартості палива, в тому числі рідкого в межах норм, встановлених для продажу населенню – для осіб, які не мають центрального опалення;
 • позачерговий безоплатний капітальний і першочерговий поточний ремонт житла;
 • першочергове обслуговування підприємствами побуту, громадського харчування, ЖКГ, міжміського транспорту та ін.

Якщо Ваші права порушуються, звертайтесь до правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» 0800 213 103, і Ви отримаєте не тільки правову консультацію, але й безкоштовного адвоката від держави, — закликають у прес-службі Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Фото Дзвін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *