У всіх черкаських поліклініках працюють сімейні лікарі

Реформування медичної галузі в Україні почали зі змін первинної медико-санітарної допомоги, тобто з поліклінік, дільничних лікарів і педіатрів. Тепер черкасцям доведеться повністю покладатися у питаннях свого здоров’я на сімейних лікарів. Вони наразі вже працюють в усіх поліклініках міста, які стали Центрами сімейної медицини, інформує “ВІККА”.

– Відділення сімейної медицини функціонує в усіх п’яти дорослих поліклініках міста. Кількість сімейних лікарів у цих медзакладах прямо пропорційна до кількості населення, що обслуговує поліклініка. Найбільше сімейних лікарів у Третій міській поліклініці, тому що до неї прикріплено 66 тисяч населення, найменша кількість у Першій поліклініці – 40 тисяч населення. У Першій, до прикладу, вже були на прийомі у сімейного лікаря 27 тисяч містян. І ця цифра по місту постійно зростає. Так, станом на 3 квітня на прийомі у сімейного лікаря в П’ятій поліклініці було 8420 пацієнтів, а станом на 10 квітня – 9248 пацієнтів, – розповів директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг міськради Олег Стадник.

– В інтересах пацієнта з обраним ним лікарем угоду буде укладати Агенція національного здоров’я, яка гарантуватиме гроші за обслуговування пацієнта. Пацієнт тільки обирає лікаря. Він не підписує угоду, але буде погоджуватися на те, щоб конкретний лікар його обслуговував. Термін, до якого потрібно визначитися з лікарем, Уряд ще не визначив. Немає також поки що і чіткого механізму та порядку функціонування сімейної медицини, – додає головний медик Черкас.

Фото http://vikka.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *