У яку суму черкащанам обійдеться оренда квартири в травні?

У травні 2017-го ціни на оренду квартир в Черкасах не змінилися, у порівнянні з квітнем 2017 року. Як повідомила порталу Domik.ua агент з оренди нерухомості Ярослава Вітвіцька, орендарської попит на ринку нерухомості міста залишається активним.

За словами фахівця, орендарі вважають за краще знімати одно- і двокімнатні квартири в будинках старого житлового фонду. Трикімнатних житлом клієнти практично не цікавляться.

Ціновий діапазон, в якому квартиронаймачі вибирають квартири, варіює від 2 000 до 4 000 грн.

За даними агентств нерухомості Черкас, більшість орендарів хочуть жити в будинку, розташованому поруч з транспортною розв’язкою і об’єктами соціальної інфраструктури. Також важливою умовою клієнтів вважається наявність в квартирі повних комплектів меблів і побутової техніки.

У свою чергу власники висувають ряд зустрічних вимог до квартиронаймачам. Багато господарів не бажають здавати житло власникам домашніх вихованців і сім’ям з дітьми дошкільного віку, побоюючись за збереження свого майна. Брокер розповідає, що ідеальними квартиронаймачами орендодавці вважають молоду сімейну пару зі стабільним доходом.

За словами ріелторів Черкас, орендарі вибирають квартири в будинках, які розташовані в центральній частині міста – Митниця і Сєдова. Житло в мікрорайоні Хімселище не користується популярністю серед орендарів через незручну транспортної розв’язки.

Ціни на оренду квартир в будинках старого житлового фонду

В травні 2017 року абоненти вважають за краще знімати житло в будинках старого житлового фонду в зв’язку з вигідною ціною на оренду.

Кращими для орендарів можна назвати квартири, розташовані на середніх поверхах будинку. «Клієнти не хочуть знімати житло на перших і останніх поверхах. Квартири, розташовані на середніх поверхах, вважаються найбільш затребуваними серед орендарів », – розповіла засновник АН« Viola »Віолетта Мала.

За даними агентств нерухомості, інтерес квартиронаймачів спрямований на житло в цегляних будинках. Інше житло панельного типу менш привабливі через погану звукоізоляцію.

Клієнти, які хочуть купити квартиру в Черкасах на вторинному ринку, уважно вивчають список забудовників в Черкасах.

Для порівняння, зняти квартиру у Вінниці можна за 2 500 грн на околиці міста. Така ціна актуальна для однокімнатних житлових об’єктів в будинках старого житлового фонду.

Ціни на оренду квартир в новобудовах

Квартири в новобудовах не користуються великим попитом серед орендарів, в зв’язку з високою вартістю оренди. Клієнти, які віддають перевагу знімати квартири в нових житлових комплексах, аргументують свій вибір наявністю їх розвиненою внутрішньої інфраструктури.

За словами Віолетти Малої, орендарі не шукають житлові об’єкти з оформленою субсидією. У рідкісних випадках клієнти можуть просити власників житла оформити державну компенсацію спеціально.

Брокери розповідають, що найбільша кількість новобудов забудовники Черкас зводять в центральних районах міста і наближених до них. На околиці нові об’єкти практично відсутні, тому говорити про аналіз цін на оренду квартир в цій частині міста не доводиться.

Вартість оренди житлових об’єктів може змінюватися. Це залежить від площі і планування, а також наявності ремонту в квартирі. На вартість оренди впливає загальний стан прибудинкової території та віддаленість об’єктів соціальної інфраструктури від будинку.

Хто оплачує комунальні послуги

За словами Віолетти Малої, за спожиті житлово-комунальні послуги в 100% випадків платить орендар. Винятки можливі в разі особистої домовленості між орендодавцем і орендарем.

Хто виплачує комісію ріелтору

Ярослава Вітвіцька пояснює, що середній розмір гонорару ріелтору в Черкасах складає 50% від місячної плати за оренду житла. Таку суму брокеру в 100% випадків оплачує орендар.

Договір на оренду житла між власником і квартиронаймачем в більшості випадків полягає на рік.

Щоб дізнатися про те, які проблеми існують на ринку послуг брокерів в Україні, перейдіть за посиланням.

Прогноз ринку

На думку брокерів, попит на оренду житла в Черкасах в середньостроковій перспективі може знизитися. Така тенденція прогнозується на червень 2017 року. Зростання орендарської інтересу на ринку житлової нерухомості міста брокери очікують не раніше вересня-жовтня 2017 року. Така ситуація може спричинити за собою і підвищення вартості оренди житла, як мінімум, на 10%.

Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *