У Золотоноші формуватимуть громадський бюджет

Цього року Золотоноша впроваджує програму бюджету участі або громадського бюджету, що надає жителям можливість пропонуювати проекти, які будуть реалізовані міською владою наступного року.
Про це інформує «Золотоноша.ck.ua».

За словами ініціаторів, громадський бюджет чекає саме небайдужих до життя міста золотонісців, що бачать його проблеми міста та шляхи їхнього вирішення, не хочуть чекати змін, а готові створювати їх самостійно.

Реалізація обраних проектів здійснюється впродовж року, а мешканці здійснюють безпосередній контроль за цим процесом.

Від теорії до практики в реалізації громадського бюджету перейшли й у деяких містах України. Зокрема, з 2015 року мешканці Луцька, Чернігова та Черкас мають змогу активно включатися у бюджетний процес, ініціювати власні проекти й контролювати їх реалізацію. До громадського бюджету долучаються Вінниця, Київ, Тернопіль, Суми, Івано-Франківськ.

– Громадський бюджет повинен стати інструментом залучення городян до участі в управлінні містом. Завданням має бути не розподіл частини бюджетних коштів за участі громадян, а першочергово зробити бюджетний процес зрозумілим та максимально прозорим, – зазначає міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

Подати свою заявку на участь власного проекті в громадському бюджеті можна на електронну пошту – zolo_economic@ukr.net. Завантажити бланк можна тут. Заявки приймаються до 20 листопада, голосування за проекти – до 5 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *