У Золотоноші може з’явитися перша в області сонячна електростанція

У Золотоноші хочуть побудувати першу на Черкащині сонячну електростанцію. Напередодні з цього приводу у місті відбувалися громадські слухання. Про це повідомляє видання “Про Все”.

Як розповів міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, на слуханнях обговорювали розташування сонячних батарей на вулиці Обухова.

“Вона в нас виділена під енергетику. Тож певний час для цієї ділянки розглядалося кілька варіантів використання –  під теплову, сонячну чи вітряну енергію – адже розуміємо, що нам потрібні альтернативі джерела енергії, – розповідає Віталій Войцехівський. – Але вітряну відкинули відразу, по тепловій – нас не переконали, що це безпечно. Щодо сонячної енергії, то в нас з’явилися інвестори і ми побачили, що в розвитку цього напрямку є чималий досвід. Тож на слуханнях, які проходили у понеділок, розглядався варіант використання земельної ділянки саме під виробництво електроенергії сонячними батареями”.

Міський голова Золотоноші додає, що на слуханнях золотонісці уважно вислухали ідею із сонячними панелями і висловились, що загалом не проти їхнього встановлення в місті.

На найближчій сесії міські депутати затвердять ці громадські слухання і далі слідуватимуть процедурі – виділямо земельну ділянку і оголосять конкурс – хто з інвесторів його виграє, той і встановлюватиме сонячні батареї.

“Окрім енергії, це ще й постійна сплата за оренду землі, сплата пайової участі, наповнення бюджету. Тим більше, що потужної електроенергії потребуватиме  й індустріальний парк”, – зауважує Віталій Войцехівський.

Також він не заперечує варіант, що сонячні батареї можуть з’явитися ще й на інших земельних ділянках Золотоноші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *