У Звенигородці демонтували останній пам’ятник комуністичної доби

Обеліск над братською могилою у міському парку відпочинку – вважай, у самому центрі Звенигородки, встановлений, як свідчив напис на ньому, 1937 року, тривалий час привертав увагу жителів та гостей міста, пише Вісті Черкащини.

Виходячи з того ж напису, тут були захоронені «борці за радянську владу періоду громадянської війни». Оскільки ні офіційних документів, ні свідків захоронення відшукати вже неможливо, довкола тих «борців» ходили різного роду чутки і домисли. Насправді ж, як розповідали місцеві краєзнавці, під обеліском були поховані як компартійні поплічники, так і комнезамівці та продзагоновці, які чинили відкритий грабіж населення та викачували хліб для виконання продрозверстки і були знищені повстанцями.

Якими саме, сказати важко, оскільки на Звенигородщині діяло чимало повстанських загонів, в тому числі й Семена Гризла, якому, до речі, й до сьогодні не розстаралися навіть на меморіальну дошку, не кажучи вже про пам’ятник. Проте так чи інакше, тривалий час депутатами міської ради та активістами піднімалося питання про демонтаж обеліска й перенесення останків захоронених в інше місце.

І лише зовсім недавно крига скресла: минулого тижня сам обеліск й гранітні конструкції навколо нього було демонтовано. А найближчим часом перенесуть й перезахоронять на міському кладовищі й тих, хто лежав під обеліском.

Фото Футбол 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *