Учасникам АТО пропонуються послуги Центру медико-психологічної реабілітації

Начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Литвинович Валентина Іванівна інформує, що з метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг з медико-психологічної реабілітації Клініка ДУ Інститут медицини праці Національної Академії медичних наук України листом від 15.09.2017 №2/240 повідомляє,що на базі Клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН», згідно з угодою про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України та Інститутами Академії медичних наук України в жовтні 2014 року створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалих в зоні АТО задля чого з ліжкового фонду Клініки виділено 40 ліжок.

За повідомленням Черкаської міської ради

Патологія з якою пацієнти спрямовуються до Центру це – стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, антено- депресивним, тривожно-депресивним, тощо; посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам’яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти, стани після закритих черепно-мозкових травм: струс головного мозку, акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.

В Центрі надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія,  офтальмологія,  отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія. Широко долучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.

Згідно з угодою про співпрацю, 20 провідних співробітників Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН: психологи, психотерапевти, які мають досвід роботи з військовою травмою, надають психологічну допомогу із застосуванням методів: КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосутестивна терапія тощо. Робота проходить індивідуально та групами.

На базі Клініки запроваджено багаторівневий комплексний підхід до лікування військової психотравми із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і немедикаментозних методів, включаючи різноплановий фізіотерапевтичний комплекс: електропроцедури  (електросон, іонофорез, озокерит, УВЧ, Д’Арсонваль, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ тощо), бальнеотерапія (підводний душ –масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль, інгаляції, ЛФК, масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія.

В центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою “TOMATIS” (нейро-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо.

Вже понад рік Центр долучає до роботи з бійцями спеціалістів з каністерапії (лікування за допомогою собак)

Співпраця з громадською організацією дає можливість тим, хто перебуває в Центрі відвідувати концерти, театри, різноманітні соціальні, спортивні заходи, майстеркласи арттерапії, прослуховувати лекції з профорієнтації, спілкуватися з побратимами, які проходили реабілітацію раніше.

За час існування Центру проліковано понад 700 осіб з різних регіонів України. Набутий досвід медико-психологічної реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечує позитивні результати лікування та відновлення стану психічного здоров’я учасників АТО.

Допомога з психологічної реабілітації в Центрі також надається членам родин учасників АТО (батькам, дружинам), а також волонтерам.

Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:

1.Посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток;
2.Направлення до Центру: дійсним військовослужбовцям – від керівництва або медичного відділу військового підрозділу; демобілізованим, членам родин, волонтерам – від лікаря за місцем проживання або реєстрації (це може бути будь – який лікар: дільничний терапевт, невропатолог, психіатр тощо).
Контакти: консультативно-поліклінічне відділення: 044 289 65 30.
Координатор центру: Возніцина Ксенія 050 325 82 66
Електронна пошта: atocenterimp@gmail.com,   www//atoless.kiev.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *