Учні двох шкіл ОТГ Черкащини отримуватимуть стипендії

Кращі учні спортивних та освітніх закладів, які здобули перемогу в обласних та всеукраїнських конкурсах та випробуваннях, отримують щомісячну стипендію сільської ради Червонослобідської ОТГ Черкаського району.

За словами заступниці сільської голови села Наталії Ярошенко, отримують стипендії із бюджету об’єднаної територіальної громади 34 учні двох шкіл села Червона Слобода.

Серед них – учениця 10 класу загальноосвітньої школи №1 Вероніка Лавриненко, яка  неодноразово перемагала на олімпіадах із географії на районних, а у цьому та минулому році брала участь і в обласних олімпіадах.

Неодноразово відвідував районні олімпіади з англійської мови, а в минулому році вперше взяв участь і в обласній, де зайняв третє місце, а в цьогоріч в районній – перше місце учень 10 класу Максим Нетахата.

Вчителька географії Зоя Тарасенко говорить, щоб бути успішним в олімпіаді з географії, треба, щоб дитина мала щонайменше три аспекти у своїй особистості: перше – захоплення цим предметом, друге – бажання, і третє – бути дуже ерудованою дитиною з усіх галузей знань. Вероніка все це має і це їй допомагає.

А Людмила Гаврюшова, яка навчає Максима англійській мові, розповідає, що ним дуже багато прочитано, що його знанням сприяє як класно урочна тема, так і напружена самостійна робота учня. Він переглядає різноманітні відео, слухає подкасти тощо.

Заступниця сільського голови Наталія Ярошенко говорить, що грошові винагороди за навчання учням виплачують за програмою «Обдаровані діти та молодь Червонослобідської громади». Наразі на ці виплати закладено 200 тисяч гривень коштів місцевого бюджету. Сума стипендій варіюється від 200 до 700 гривень, і сума премій варіюється від 2 до 7 тисяч гривень.

–  Це дуже гарна ініціатива – надавати стипендії учням, адже це мотивує їх краще навчатися і батьки бачать, що громада піклується про майбутнє своїх людей і вкладає кошти в людський потенціал, – коментує   радник з питань муніципальних фінансів та управління Черкаського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»  Микола Гулько. – Це не перша така новація у громадах Черкащини: Мліївська ОТГ також винагороджує кращих учнів, що перемагають у олімпіадах, та їх вчителів.

***
Для довідки: Черкаський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» створено за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Це – Програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *