Учитель із Сміли взяла участь у міжнародному семінарі в Польщі

Відбувся ІХ науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека на тему «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі» за сприяння Українського центру вивчення історії Голокосту, на чолі з Анатолієм Подольським. Участь у міжнародному семінарі взяла і вчитель історії та правознавства ЗОШ № 3 – колегіуму Ганна Цапенко.

Про це інформує Смілянська міська рада.

Учасники семінару відвідали унікальний музей євреїв Польщі – ПОЛІНО, де змогли поринути у розмаїття тисячолітньої єврейської культури та зануритися в тісний світ кімнат музею, який розповідає про історію Голокосту. В ході семінару учасники відвідали декілька меморіалів жертвам Голокосту, таборів смерті, музеїв.

Меморіал «Майданек» розташований на околицях міста Люблін. Екскурсія табором смерті на довгий час залишить спогади про те, якою може бути жорстокою людина. Табір весь просяк запахом спалених людських тіл, який вже ніколи звідти не вивітриться.

Відчуття гіркої печалі, болі і розпачу не залишали учасників семінару і в меморіалі-музеї, який розташований на місці колишнього нацистського табору смерті «Белжець», де присутні побували в кімнаті, яка імітувала газову камеру табору з ехо-ефектом. Від одного звуку в кімнаті здавалося, що кричать тисячі невинно замордованих, а стукіт перетворювався на кулеметну чергу, яка знищила тисячі людських життів у цьому таборі.

Завершився семінар уже в Україні, а саме в Раві-Руській, де учасники відвідали меморіал жертвам Голокосту. Цей семінар не тільки збагатив історичний багаж знань та сприяв емоційному сплеску, він дав натхнення для нових наукових проектів, присвячених саме цій тематиці.

Фото www.warsawtour.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *