Учителі області тренуються по-новому навчати майбутніх першокласників

У Черкасах стартував тренінг для шкіл-учасниць всеукраїнського пілотного проекту «Нова українська школа», повідомляє прес-служба Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Попередньо чотири школи області вибороли право такої участі, а саме: Черкаська гімназія № 9, Смілянська школа №3-колегіум, Золотоніська гімназія ім. С.Д.Скляренка та Золотоніська школа № 2 інформаційних технологій.

Про це інформують в Черкаській ОДА.

В Україні таких навчальних закладів визначено 100. Саме на їхній базі розпочнеться впровадження та апробація нової парадигми сучасної початкової освіти. Протягом уже найближчого навчального року кілька перших класів кожної школи почнуть навчатися за новими принципами і власне розробляти методичні матеріали для шкіл всієї України. Для представників цих шкіл із 11 до 14 липня триватиме тренінг на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Проводять навчання методисти інституту, які минулого тижня пройшли спеціальне навчання в місті Ірпінь.

«Для участі у цьому проекті відібрані найпотужніші навчальні заклади нашої області і найкреативніші вчителі, – говорить ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна. – Завдання перед цими учителями стоять важливі та складні, але вони мають досвід, постійно перебувають у пошуку нових шляхів та методів навчання, усвідомлюють, що настав час зробити цей крок уперед до змін. Тому вони впораються із цією задачею».

Серед особливостей нової української початкової школи визначають дитиноцентризм, компетентнісний підхід, не вивчення предмету, а навчання дитини, використання інтегрованих уроків, ранкових зустрічей, кейс-уроків, ігрових форм навчання, зміни до системи оцінювання, творчий та діяльнісний підхід до навчання, залучення всіх діток до навчального процесу та багато іншого. Про це і говоритимуть під час тренінгу.

– Дитина повинна навчатися лише на позитиві, мати мотивацію та можливості до розвитку власних вмінь та талантів. Уроки повинні відбуватися так, щоб дитина разом з учителем знаходила відповіді на питання. В учнів під час уроків має формуватися цілісне сприйняття оточуючого світу і розуміння, навіщо їм ті чи інші знання знадобляться в житті, – говорить Наталія Чепурна.

Учителі, які беруть участь у проекті, розроблятимуть та творитимуть нові уроки, методичні матеріали, підручники. Досвід, здобутий протягом пілотного навчального року, вони передаватимуть іншим учителям області. Із 2018 року перші класи всіх шкіл України розпочнуть працювати за оновленими стандартами. На Черкащині в 2018 році 680 учителів набиратимуть перші класи. Їхнє навчання-тренування заплановане на лютий-березень та липень-серпень наступного року.

– Цей тренінг лише початок масштабної роботи. Учасники пілотного проекту зараз підготують матеріали для перших класів, поділяться досвідом зі своїми наступниками. Далі – візьмуться за розробку підручників, уроків та методичних матеріалів для другого класу. І так далі, – говорить координатор проекту по Черкаській області, проректор з науково-методичної роботи Галина Назаренко.

Як зазначають учителі початкових класів-учасники тренінгу, вони очікують від пілотного проекту значних та суттєвих змін.

– Тренінг допоможе нам по-новому подивитися на освітні процеси, знайти нові підходи до навчання діток в першому класі, гуртом створити якісні та цікаві уроки для учнів початкової школи, – зазначає вчитель початкових класів Смілянської школи №3-колегіуму Наталія Маценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *