Українські письменники проти підприємницької забудови Чигиринського заповідника

Відомі українські письменники підписали заяву про неприпустимість будівництва гігантських птахофабрик недалеко від Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Про це повідомляє видання “Багнет” з посиланням «Голос України».

– Нинішні магнати,« курячі »олігархи, задумали побудувати на березі Дніпра, недалеко національного від історико-культурного заповідника« Чигирин », резиденції гетьмана Богдана Хмельницького, фортеці гетьмана Петра Дорошенка, етнографічно-туристичного комплексу« Козацький хутір »і дитячого оздоровчого табору 114 курників на 2 мільйони голів птиці, – йдеться в документі.

Заяву підписали відомі українські письменники та поети – Дмитро Павличко, Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Іван Драч, Василь Шкляр.

Письменники наголошують, що «реалізація цього екологічно злочинного проекту завдасть непоправної шкоди досі чистій природі Чигиринщини, пам’ятників історії, культури, археології, гідрології».скачанные файлы

– За кількістю історичних, археологічних, природних пам’яток легендарного урочища Холодний Яр немає рівних в Україні. Місця, де починалися південні рубежі Київської Русі, де розгорілися Хмельниччина, Гайдамаччина, де зі зброєю в руках і прапором «Воля України або смерть!» до останнього подиху билися з ворогом захисники УНР, де до сих пір височить тисячолітній велетень – дуб Максима Залізняка, щорічно відвідують сотні тисяч туристів з усіх куточків країни та з-за кордону. Для молоді Холодний Яр – символ сили і незламності українського духу. Символ державності, свободи і свободи, – зазначають письменники.chygyryn-100512-02

– Спорудження на могилах героїв України курників – не просто помилка. Це нахабний цинізм. Це неповага до історичної пам’яті та національної гідності. Це осквернення землі, де створювалася українська нація, історія і держава, – сказано в заяві.

Письменники закликають всіх небайдужих стати на захист древнього Чигирина, Суботова, Медведівки, Холодного Яру – історичних святинь українського народу.

Фото zdorovia.com.ua, kropyva.ck.ua, stezhkamu.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *