Уманчан та гостів міста запрошують долучитися до створення скульптури

12-го листопада в Умані відбудеться відкриття металевої скульптури «Материнський інстинкт», присвяченої всім мамам. Автор – іспанський творець Карлос Гарсіа Лохас,

Про це повідомляє  “04744.info”.

Відкриття скульптури проходить в рамках міжнародного проекту, над яким пан Карлос працює вже 4 роки. В нашому місті митець реалізовує його разом зі своїм другом, відомою уманською художницею Одаркою Дьомою-Пісною. «Материнський інстинкт», що уособлює образ матері, вже презентований у восьми містах світу і найближчої суботи його зможуть побачити уманчани.

“Багато людей дивуються, чому саме в Умані, адже це – невелике місто, – розповідає Карлос. – Але, на мою думку, мистецтво є універсальним і воно не повинно бути представлене виключно у великих містах. Усі міста, незалежно від розміру, повинні мати можливість рости творчо настільки, наскільки це можливо”.

В Умані проживають друзі іспанського скульптора, тому для нього створення цього проекту саме тут є важливим та символічним. Іспанець таким чином втілює у життя докази своїх щирих дружніх відносин.

За словами митця, на відкриття скульптури, присвяченої образу матерів, до Умані прибуде консул Іспанії. Своїм візитом він підтримає цей проект як важливу частину культурного обміну між Іспанією та Україною.

“Я сподіваюся, уманчани приймуть цей скромний подарунок і кожен внесе часточку себе у відкриття «Материнського інстинкту», яке відбудеться 12-го листопада”, – продовжує творець.

Іспанець запрошує усіх уманчан та гостей міста, які бажають взяти участь у створенні прекрасного, прийти цієї суботи о 13:00 на галявину, що по вулиці Європейська, 56 (напроти дитячого ігрового майданчика «Roshen»). Так, кожен зможе стати частиною цього проекту, підписавши від себе камінь з найкращими побажаннями своїй мамі та запечатавши його в скульптурі.

“«Материнський інстинкт» допоможе уманчанам краще та ясніше сприйняти інший наш проект,який ми з Одаркою Дьомою-Пісною представимо тут у березні наступного року. Він буде присвячений іспанському живописцеві та граверу Франсиску Гойї, який походив родом із мого рідного міста Сарагоса (Іспанія), – пояснює Карлос. – Разом з Одаркою ми намагатимемось максимально наблизити людей до його концептуального мистецтва”.

Фото http://04744.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *