Уманчанин скористався програмою кредитування житла для АТОвців

АТОвцю з ані сьогодні вручили договір куплі-продажу житла. Це – перші результати реалізації обласної програми забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом у 2015-2020 роках.

Про це повідомляє “Прочерк”.

Житель Умані, 28-річний Роман Чашурін, який невдовзі з родиною переїде у власне житло, каже, що дуже хотів придбати нове помешкання, тим більше, що має нині вагітну дружину та 4-річного сина.

“Краще мати власне житло і платити за нього, аніж винаймати, – говорить Роман. – Спочатку планував скористатися звичайним молодіжним кредитуванням, а потім дізнався про обласну програму. Умови – дуже вигідні, адже з виділених із бюджету 452 тис. грн держава вертає 20 % від суми. Окрім того, за наявності двох дітей знімається ще 10 %. Маю виплатити кредит протягом 30 років. Житло обирав сам. Це трикімнатна квартира площею 51 кв. м безпосередньо в Умані. Вже сьогодні ми отримаємо ключі й невдовзі переїдемо до нового помешкання. Залишилось лише доробити косметичний ремонт”.

Зазначимо, Роман Чашурін у 2014 році пішов на службу добровольцем. Спочатку служив у 72-ій окремій механізованій бригаді, потім у 30-ій. Брав участь і в бойових діях, зокрема поблизу Донецька, Маріуполя, у Пісках. Розповідає, що то був насичений рік, в 2015 демобілізувався, однак і нині спілкується з багатьма друзями-побратимами.

“Приємно, що програма дасть змогу покращити житлові умови учасників АТО, – зазначає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Це – унікальна програма, реалізація якої стала можливою і завдяки механізму, розробленому спільно з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Програма здійснюється на умовах співфінансування: 10%  – з обласного бюджету, 90%  – з місцевого. А на її забезпечення у 2016 році в обласному бюджеті передбачено 500 тис. грн”.

Зауважимо, дорученням облдержадміністрації від 25.11.2015 райдержадміністраціям та міськвиконкомам було рекомендовано внести на розгляд сесій місцевих рад проекти програм чи зміни до існуючих – щодо пільгового кредитування закупівлі житла для учасників АТО, сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів І-ІІ груп з числа учасників АТО на 2016 рік. Наразі відповідні програми прийнято та підтверджено суми коштів рішеннями кількох місцевих рад. Орієнтовна ж сума з місцевих бюджетів становить близько 3,5 млн грн.

Фото http://procherk.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *