Уманській дерев’яній церкві уже майже 150 років (ФОТО)

Пам’ятки народної архітектури несуть у собі закодовану інформацію, що знайомить нас не лише з концепціями і технічними, художніми, естетичними методами будівництва тієї епохи, коли вони були створені, але й з життєвим рівнем народу та його звичаями. Ось чому вони є живими свідками епохи не тільки в архітектурному і художньому плані, але й у плані історичному. Їх цінність компенсується естетичними особливостями, що поступаються інколи показним і величавим пам’яткам офіційної громадської, сакральної та цивільної архітектури. Передача пам’яток народної архітектури у музеї просто неба є винятковим заходом, що викликано надзвичайними обставинами, коли всі можливості, спрямовані на її збереження, вичерпані, пише “Сьогодення Уманщини”.

???????????????????????????????

Багата на дерево Україна стала батьківщиною одного з найоригінальніших і найдосконаліших з погляду форми й конструкції типів дерев’яного будівництва всього світу. Його розвиток почався ще в сутінках праісторії нашого краю. Забезпечуючи постійно назріваючі вимоги вжитковості та розв’язуючи все нові проблеми конструкції й форми, українське дерев’яне будівництво досягло найвищого рівня технічної й мистецької досконалості в дерев’яних церквах, котрі, розсіяні по всьому просторі України, ще донині викликають подив своїх і чужинців.

Однією із памяток деревяної  архітектури є церква Святої Параскеви у селі Собківка. Збудували її у 1870 році. Церква не схожа на інші культові споруди того часу, адже має три входи з одного боку. Всі вони мають окремі ганки. Церква майже прямокутна в плані, хоча, ймовірно, колись була хрещатою. Коли було зроблено бічні добудови – невідомо та вони додають їй особливого колориту та оригінальності.

sobkivka9

Фото “Сьогодення Уманщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *