Уманці просять створити в місті муніципальну поліцію

В Єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція щодо створення муніципальної поліції в Умані.

Автор петиції 

“Два десятки сумлінних інспекторів поступово навели б лад у нашому місті. Ми би позбулися сміття на вулицях, «бичків» на зупинках, собачих какул на газонах, порушників правил дорожнього руху і тд – бо це стане дуже дорого!” – йдеться у петиції.

В Україні функції муніципальної поліції виконує муніципальна варта і створюється вона у порядку, визначеному Законом, та утримується за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. Члени цього органу мають ряд завдань та обов’язків, спрямованих на забезпечення охорони громадського порядку, профілактику правопорушень, охорону майна тощо.

Крім того, в межах своїх повноважень муніципальна варта здійснює контроль за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, благоустроєм території, організацією торгівлі.

В Умані вже існує “Інспекція з благоустрою”, на яку покладено певні функції та обов’язки, схожі з тими, що покладаються на муніципальну варту. Проте створена інспекція має ряд юридичних зауважень, що змушують сумніватися у її законності. По суті “Інспекція з благоустрою” створена незаконно, а отже виконує роль інструменту для ведення нечесної гри з боку місцевих керманичів.

Ознайомитися з повним текстом петиції або підтримати її можна за посиланням https://e-dem.in.ua/uman/Petition/View/15

Фото “ВІНТЕРА”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *