Упродовж тижня на Черкащині задощить та похолодає

У цьому році осінь нагадала про себе вже в кінці серпня, коли середній температурний фон складав лише +14º і відповідав середині вересня.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Із припиненням спеки, відчутним охолодженням ґрунту та завдяки дощам, покращали умови для отримання сходів вже посіяного озимого ріпаку, сівба якого триває із 7 серпня.

Через підвищення вологості повітря та дощі, погіршилися умови для підсихання кошиків соняшнику і качанів кукурудзи, які через ранні строки сівби та значно більшу кількість накопиченого тепла нинішнього вегетаційного періоду, на більшості площ завершили вегетацію на 2-3 тижні раніше звичайного.

Температура води в річці Дніпро на ранок 4 вересня складає +19º. Хоча вода прохолодна, проте ще відповідає купальному сезону.

За прогнозом синоптиків, нині погоду Черкащини формує холодний атмосферний фронт із заходу, очікуються дощі, місцями по області сильні, у дощах погіршення видимості до 1-2 км. Гроза, місцями по області град та шквали 17-22 м/с.

До кінця робочого тижня нестійкий характер погоди з короткочасними дощами збережеться. Температура повітря вночі 7..12º, вдень 15..20º.

Віталій Постригань також додав, для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з літніх на зимові, тому погода стає більш нестійкою, з частими “вторгненнями холоду”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *