Уряд або опозиція: Студенти Черкаських вишів змагалися в ораторському мистецтві (ФОТО)

Черкаські студенти 5 травня взяли участь в регіональному етапі дебатного турніру із політичних реформ. Турнір проводиться в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується в 30-ти містах, повідомляє кореспондент cherkassy.today.

Основним організатором заходу, за підтримки Інституту “Республіка”, був Сергій Ганницький від Черкаського дебатного клубу. Співорганізаторами були координаторки ГО «Інститу Республіка» в Черкасах Марина Гур‘янова та Світлана Грушка. Вступне слово сказала Олександра Скиба-заступник голови ГО «Інститут Республіка», яка приїхала на захід з Києва.

Як говорить організатор дебатного турніру, заступник керівника Всеукраїнського громадського об’єднання Інститут “Республіка”, Олександра Скиба, вже вдруге такий турнір проводиться в Черкасах.

“Дуже приємно, що такі турніри підтримуються і викладачами вузів, активістами та молоддю, які вболівають за учасників, їх виступи та за те, щоб гідно представити свій навчальний заклад, – каже вона. – Я люблю дебати, адже саме в них беру участь ще із восьмого класу. Вони сформували мене спочатку як громадську активістку, а наразі, як представника Всеукраїнської організації”.

Олександра Скиба впевнена, що у житті кожного із учасників, дебати в майбутньому складуть значний внесок у розвитку не лише яскравих особистостей, але і професіоналів та майбутніх лідерів, що виведуть країну на новий рівень.

“Робота в команді, вміння доносити свою думку, знаходити аргументи – це все дає нам серйозні переваги, коли ми йдемо чи на переговори, чи проводити виступи. Дебати допоможуть розвинути в собі такі навички”, – пояснює вона.

blank

Спікер дебатного турніру, керівник ГО “Академія стратегічних досліджень” Сергій Пасічник розповів про процеси формування того, що наразі відбувається в країні, реформи, антикорупційні компоненти, тощо. Також він надав інформацію про виборчий кодекс, що дозволило студентам підготуватися до виступів у турнірі.

blank

Участь у дебатному турнірі взяли студенти 1-3 курсів черкаських навчальних закладів: Східноєвропейського університету, Черкаського національного університету, Черкаського державного технологічного університету, Бізнес-коледжу, Інституту банківської справи та Політехнічного технікуму. Від кожного закладу було дві команди із двох осіб. Шляхом жеребкування, студенти розділилися на два уряди та два опозиційні блоки.

blank

blank

Тема дебатів була наступною: “Ця палата має забезпечити відкриті списки на виборах”. Всім учасникам дали 15 хвилин на підготовку та 5 хвилин для виступу. Проректор Східноєвропейського університету Віктор Миколенко каже, ініціативу таких турнірів, викладачі вузів завжди підтримували, навіть за часів політичного різноголосся. Координатор інституту “Республіка” в Черкаській області Марина Гур’янова презентувала посібник, розроблений організацією.

blank

“В посібнику від Інституту “Республіка” наведені приклади, які можуть надихнути студентів, які вже зробили перший крок та взяли участь у дебатах, долучитися до реальних справ, – розповідає вона. – В ньому успішні українські кейси, розписано те, яким чином можна громадськості стати “замовником” суспільних змін до влади. В Україні це все лише на шляху до розвитку”.

blank

За результатами турніру командою- переможцем стала команда ЧНУ, які матимуть можливість взяти участь в Національному дебатному турнірі, який відбудеться 11 травня в Києві.

blank

Автор – Тетяна Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *