Уряд США допоможе Україні у боротьбі проти ВІЛ/СНІД

Уряд Сполучених Штатів Америки в рамках Надзвичайного плану Президента США для надання допомоги в боротьбі проти ВІЛ/СНІД (PEPFAR), попередньо підтримав виділення в 2017 році для України близько 37,5 млн доларів на боротьбу проти ВІЛ/СНІД. Про це повідомляють в МОЗ України.

Інформує Черкаська ОДА.

У складних економічних, політичних та соціальних умовах Уряд України продовжує успішно впроваджувати національну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

“Успішні переговори у Вашингтоні стали результатом виконання країною своїх зобов’язань та збільшення державного фінансування. Зокрема, у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено фінансування на закупівлю антиретровірусної терапії (АРТ) у розмірі 684 млн грн, що майже вдвічі більше ніж у 2016. Таким чином, держава зможе забезпечити додатково майже 40 тис пацієнтів, які раніше отримували лікування за кошти PEPFAR”, – підкреслила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Це не перша допомога PEPFAR Україні. У 2015 році в рамках надзвичайного фінансування PEPFAR було виділено близько 10 млн доларів на закупівлю 18 тис. річних курсів АРТ. У 2016 році, в рамках операційного плану країни (COP 2016) Україна отримала 10,6 млн доларів США на закупівлю антиретровірусних препаратів (АРВП) та виробів медичного призначення для майже 40 тис. пацієнтів.

” Раніше допомога PEPFAR спрямовувалася в першу чергу на потреби, що були пов’язані з недостатнім фінансуванням закупівель лікарських засобів. Тепер більшу частину фінансування на ліки бере на себе держава, а PEPFAR спрямовує свої зусилля на забезпечення сталого розвитку системи охорони здоров’я та розширення надання якісних послуг з ВІЛ/СНІД. Так, частка державного фінансування на закупівлю АРВП в загальній вартості збільшилась з 39% (61% – донорські організації) у 2016 році до 63% (37% донорські організації) у 2017 році. Таким чином, ми не лише займаємось вирішенням проблем сьогодення, але й працюємо на майбутнє”, – зазначила Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Наталія Нізова.

Вона також додала, що Україна проводить ряд реформ в системі охорони здоров’я з метою досягнення цілей «90-90-90» Стратегії UNAIDS щодо прискорення заходів для припинення епідемії ВІЛ/СНІДу (Fast Track). Дані цілі передбачають, що до 2020 року: 90% усіх людей, що живуть з ВІЛ ( ЛЖВ) знатимуть свій статус, з них, 90% ЛЖВ стабільно отримуватимуть АРТ і 90% з них матимуть невизначальний рівень вірусного навантаження.

” Минулий рік був переломним в підході держави до стратегії подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Разом з партнерами з громадського сектору та за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ ми домоглися суттєвого збільшення у 2017 році державного фінансування на програми з протидії епідемії ВІЛ. Безпрецедентно, в 2016 році, українська організація, Мережа ЛЖВ, стала кращою в світі як партнер Програми PEPFAR. Крім того, вплив української пацієнтської спільноти ЛЖВ на зупинення епідемії, визнані кращими серед 40 країн світу. Ми вдячні, що пацієнтський рух почутий в Україні і стає партнером держави в питаннях подолання епідемії ВІЛ/СНІДу”, – повідомив голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Шерембей.

“Успіхи та ефективну роботу України в сфері протидії ВІЛ/СНІД високо оцінили та відмітили на найвищому рівні. PEPFAR підтримує розширення обсягів лікування в Україні, яке здійснюється, в тому числі, завдяки можливості зниження вартості і стандартизації схем лікування на принципах громадського здоров’я. Варто також відмітити, що результат, досягнутий у Вашингтоні, став можливим завдяки посиленню ролі державного лідерства та адвокаційних зусиль пацієнтських організацій, зокрема, Всеукраїнської мережі ЛЖВ”, – підкреслив керівник відділу управління лікарськими засобами Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Сергій Страшук, який представляв державний сектор на зустрічі у Вашингтоні.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *