В архіві у США знайдено малюнок, присвячений знаменитому балетмейстеру з Черкащини

В’ячеслав Бугайов – автор ідеї, продюсер і сценарист нещодавно віддрукованого в Києві українського фантастичного коміксу в жанрі альтернативної історії “ВОЛЯ:The WILL”, події в якому розгортаються на фоні розквіту Української Держави 1918 року. Інтерес до історії Української революції та Визвольної боротьби 100-річної давнини спонукає його до вивчення архівних матеріалів тієї епохи. І ось 27 липня митець порадував друзів і знайомих несподіваною знахідкою – малюнком 1923 року, що зберігся в Архіві наукового товариства ім.Т. Шевченка у США, пише “Козацький край”.

На малюнку невідомого художника – одягнений у синьо-жовте вбрання козак рубає шаблею змія, розмальованого під російський триколор. Під малюнком – підпис від руки: «Авраменко в ролі Гонти відрубує голови гадові, що лізе на Україну». Судячи з того, що гад на малюнку щойно минув означений тризубом державний кордон – цілком можливо, що поєдинок між козаком і зажерливим гадом відбувається десь на Донбасі.

Відомий майстер сучасної військово-історичної ілюстрації, художник Богдан Піргач одразу ж зазначив: «Очевидно, (на малюнку) Авраменко Василь Кирилович, який народився 22 березня 1895 року у Стеблеві Корсунь-Шевченківського району сучасної Черкащини, а помер 6 травня 1981 року у Нью-Йорку – знаменитий український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер і педагог».

Інші фахівці підтверджують: Василь Авраменко –  на еміграції у США з таким прізвищем – дійсно єдина знаменитість, чию творчість  можна було прирівняти до нещадного удару по ворогу на культурно-просвітницькому фронті. До того ж, малюваний козак, який рубає гада, пританцьовує з шаблею як в українському гопаку, і обличчям дійсно схожий на Василя Авраменка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *