В обласній адміністрації говорили про необхідність інвентаризації водних об’єктів

Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА розробив методичні матеріали з надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області, які передбачають покроковий механізм надання в оренду водних об’єктів. Методичні матеріали розміщені як безпосередньо на сайті Департаменту АПК, так і на офіційному сайті обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій.

Про це повідомив директор Департаменту Ігор Колодка в ході засідання робочої групи, яке відбулось в ОДА за участі т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького. Йшлося, зокрема, про інвентаризацію водних об’єктів області.

 – Оренда водних об’єктів є одним із джерел наповнення місцевих бюджетів, а правильно оформлені документи захищають права як орендарів, так і територіальної громади, – зазначив Ігор Колодка й додав, що повноваження щодо надання земельних ділянок під водними об’єктами в користування на умовах оренди в межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів – обласним державним адміністраціям.
Ігор Леонідович повідомив, що наразі в області є 96 укладених договорів водних об’єктів. І якщо у 2016 році уклали лише 1 договір оренди водного об’єкта, оскільки ще не було визначено механізму передачі в оренду водних об’єктів, то вже до кінця 2019 року кількість укладених договорів оренди водних об’єктів налічуватиметься в межах 120.
За словами посадовця, в регіоні триває робота з підготовки до проведення аукціонів із продажу права оренди водних об’єктів. До переліку внесли 192 водних об’єкти, які виставлятимуть на земельні торги,  з них по 182 уже визначили виконавців торгів, які здійснюють підготовку землевпорядної документації. По 35 земельних ділянках провели земельні торги та уклали договори оренди водних об’єктів.
Зауважимо, станом на кінець цьогорічного червня в нашій області налічують 2964 водних об’єкти. За матеріалами, наданими Регіональним офісом водних ресурсів у Черкаській області, районні державні адміністрації в області завершили інвентаризацію водних об’єктів та земельних ділянок під ними.

– Усім орендарям водних об’єктів ми спрямували листи щодо приведення у відповідність до вимог чинного законодавства дозвільних документів. Спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області обговорили питання щодо реєстрації договорів оренди водних об’єктів – розповів Ігор Леонідович. – Між тим, ми узагальнили матеріали щодо надходження орендної плати за водні об’єкти в розрізі районів та орендарів. Обрахували надходження до обласного бюджету та заборгованість за оренду водних об’єктів відповідно до укладених договорів.

Між тим, нині на розгляді Верховної Ради України перебуває проект Закону №3157 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками. Його ухвалення значно спростить процедуру надання в оренду водних обʼєктів.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *