В області працють над змінами до перспективного плану формування ОТГ

Райони мають посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо об’єднання в спроможні ОТГ, аби у подальшому громади Черкащини могли запропонувати власну дієву модель об’єднання. На цьому під час засідання експертної групи наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Нині є потреба пришвидшити об’єднавчий процес в районах. Однак, відзначає Ярослав Березань, на місцях часто немає розуміння особливостей реформи з децентралізації та її важливості. Саме через брак інформації сільські громади не можуть запропонувати варіант спроможної ОТГ.

“Цього тижня на засіданнях експертної групи ми розглянули варіанти утворення громад у Кам’янському та Лисянському районах, – зауважив заступник очільника області. – Зважаючи на те, що Кам’янщина та Лисянщина – невеликі райони, тож оптимально було б утворити на цих територіях по одній громаді зі збереженням усіх налагоджених механізмів роботи”.

Щоправда, відзначає посадовець, остаточних варіантів формування тергромад на цих територіях поки що немає. Тобто вся ініціатива в руках сільських громад.

“Процеси децентралізації в Україні набирають все більшої ваги і нам важливо пришвидшити їх на місцях, – акцентував Ярослав Березань. – Зараз на Черкащині триває «Децентралізаційний марафон». Його мета – надати якнайповнішу консультативну та роз’яснювальну допомогу тим активним групам, які планують ініціювати об’єднання територіальних громад у себе в районах або вже це зробили. Важливо, аби кожен громадянин розумів важливість тієї реформи, яку ми зараз спільно з вами впроваджуємо. Держава ж, у свою чергу, надає чималу допомогу першим об’єднаним громадам. І варто, аби в районах встигли скористатися нею”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *