В області вдвічі менше, ніж торік виробили цукру

Зменшення посівних площ під цукровим буряком і зниження врожайності призвело до того, що цукру на Черкащині вироблено вдвічі менше, ніж минулого року. Про це повідомляє УНН-Центр з посиланням на департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

– Цього року на Черкащині було засіяно цукровим буряком майже 11 тисяч гектарів. По суті, цього -вистачить для роботи одного цукрового заводу. Зібрано 472 тис тон цукрового буряку нового врожаю. Урожайність сягнула цифри в 434 ц/га. Зважаючи на спекотну посушливу погоду цього літа, це добрий показник. Хоча торік врожайність була значно краща — 519 ц/га, – говорить начальник відділу землеробства та технічного забезпечення департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Валентина Сокирко.1343929045_cukor1212

Дійсно, зараз на Черкащині працює тільки один цукровий завод — ТОВ “Панда” у Селищі Корсунь-Шевченківського району.

– За оперативними даними, станом на 2 грудня зварено близько 34 тис тон цукру. Торік на цю дату працювало два заводи і було виготовлено вже понад 70 тис тон, – повідомляють у відділі розвитку сільських територій та інвестицій, харчової та переробної промисловості департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Чи може це скорочення виробництва спричинити підвищення цін на солодкий продукт, у відомстві не коментують. Наразі цукор у черкаських магазинах коштує по 15-17 грн за кілограм. Влітку ціни були нижчими — по 11-12 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *