В ОДА обговорювали проблемне питання з призначенням управителя багатоквартирних будинків

Завтра під час прийому громадян в обласній адміністрації фахівці відповідних структур нададуть роз’яснення черкасцям щодо правового механізму вирішення проблеми, що виникла через рішення міськвиконкому про призначення управителя багатоквартирних будинків.

До ОДА прибуде ініціативна група з кількох осіб. Про це домовилися в ході засідання, де шукали шляхи врегулювання ситуації. До обласної влади звернулись по допомогу обурені новими завищеними тарифами жителі обласного центру._DSC0531

Нагадаємо, в травні цього року виконавчий комітет Черкаського міської ради підтримав проект рішення щодо призначення управителя багатоквартирних будинків. Відповідно повноваження з обслуговування всіх багатоквартирних будинків міста, якими раніше опікувались СУБи, крім ОСББ та ЖБК, передали переможцю конкурсу – ТОВ «Сантехбудконструкція».

Під час обговорення в обласній адміністрації заслухали керівницю Черкаського обласного відділення антимонопольного комітету України Юлію Чемич, керівника компанії-управителя ТОВ «Сантехбудконструкція» Андрія Бортника, депутата Черкаської міської ради Олександра Радуцького, представників ДФС, громадських активістів, містян.

Як зауважила заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос, відповідно до закону та умов договору громадяни – мешканці багатоквартирного будинку можуть, зібравши кворум та набравши 70 % голосів, ухвалити рішення про те, аби перейти на самоуправління, створивши ОСББ, або відмовитись від надавача послуг, яким не задоволені, та обрати іншого управителя, погоджуючи з ним вартість тарифу. Укладений попередньо договір можна розірвати через суд.

За словами т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького, кожен громадянин має право на відстоювання власних прав та інтересів. Водночас відповідальність за комунікацію між громадянами лежить на органах місцевого самоврядування і на підприємствах, що взялися за надання відповідних послуг.

– Нині необхідно визначитись з ініціативною особою, зібрати максимальну підтримку, вивчити нормативно-правову базу, проконсультувавшись юридично, приміром, із фахівцями місцевих чи обласних управлінь щодо застосування кроків для захисту своїх інтересів, та ухвалити відповідне рішення. При цьому необхідно виконувати й оскаржувати, вимагаючи, звісно, правдивих рішень, – зауважив Тарас Миколайович, звернувшись до присутніх.

За словами, т.в.о. очільника області, напрацьований алгоритм зумовить, зокрема, й надання якісних та доступних послуг під час опалювального періоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *