В Україні почалася вступна кампанія: що треба про неї знати

Особливості нової вступної кампанії до ВНЗ України. До якого числа необхідно встигнути подати документи, і чи складно потрапити на “бюджет” в цьому році 11 липня в Україні стартувала вступна кампанія 2016. Як подати документи, правила вступу, основні нововведення цього року – про все це читайте далі.

Вступна кампанія 2016: правила вступу та головні особливості

На відміну від минулого року, подача документів на вступ до ВНЗ проводиться тільки в електронному вигляді. Для абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів на загальних підставах, прийом заявок розпочинається 11 липня і триватиме до 18:00 28 липня 2016 року.

Вступна кампанія 2016 спрямована на профорієнтацію студентів, тому наступне нововведення стосується кількості спеціальностей, на які абітурієнт може подати заявку. Так, в один ВНЗ можна подати документи не більше ніж на п’ять спеціальностей, кількість ВНЗ також обмежена – їх в заявці можна вказати тільки 15.

Крім цього, необхідно відразу визначити пріоритет вищих навчальних закладів. Таким чином, вступна кампанія в першу чергу враховує бажання абітурієнта у виборі ВНЗ.

Вступна кампанія 2016: як подати документи

Охочі вступити в цьому році в один з вищих навчальних закладів України повинні створити особистий кабінет на сайті ez.osvitavsim.org.ua. У процесі реєстрації слід ввести свій email, дані паспорта (серія і номер), серію і номер атестата, рік отримання сертифікаті ЗНО та його номер. Крім цього, необхідно завантажити скан-копію додатка до атестата і вказати його середній бал.

Далі потрібно вибрати ВНЗ і спеціальності, вказавши їх пріоритетність. Кожна з заявок абітурієнта відобразиться в єдиній базі. Її статус можна буде відстежити.

Формування списків абітурієнтів, бюджетні місця і чим ще відрізняється вступна кампанія 2016

Прийом документів в електронному вигляді триватиме до 28 липня, тільки після отримання всіх заявок почнеться формування списків абітурієнтів до ВНЗ. Прохідний бал до навчального закладу буде визначено на підставі найвищих балів ЗНО в надісланих заявках на кожну конкретну спеціальність.

Що стосується сертифікатів ЗНО, то обов’язковими для вступу є 3 сертифікати: українська мова та література, історія України або математика (в залежності від спеціалізації), а третій предмет визначається вищим навчальним закладом. Остаточні списки надійшли будуть опубліковані до 12:00 1 серпня 2016 року. Кількість бюджетних місць буде визначено після 28 липня, коли всі бажаючі подадуть заявки.

Однак, вже зараз точно відомо, що кількість студентів, які навчатимуться за бюджетні кошти, в порівнянні з минулим роком, збільшиться на 12,3%. Найбільше бюджетних місць буде віддано аграрним, технічною освітою і IT-спеціальностей.

Абітурієнтам радять не поспішати з відправкою заявок. У міру подачі документів, в загальній базі буде видно, скільки охочих зареєструвалися на надходження і з якими балами. Це допоможе більш тверезо оцінити свої шанси і виставити пріоритети.

Після закінчення терміну подачі заяв, вузом буде складено рейтинг надійшли, перші місця якого будуть бюджетними, інших абітурієнтів зарахують на контракт. При цьому, додаткової заяви писати не потрібно. Оригінали документів абітурієнтові необхідно буде принести до вузу вже після оголошення результатів вступної кампанії.

Фото day.kyiv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *