В Україні відкрили першу «зелену» школу з сонячними батареями

У селищі Антонівка, що під Херсоном, відкрили першу в Україні «зелену» школу з сонячними батареями та системою рекуперації повітря. Виготовлену у Фінляндії модульну двоповерхову будівлю загальною площею 1 600 квадратних метрів побудували на території загальноосвітньої школи № 21 у рамках пілотного проекту “Зелена школа”, який реалізується за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО (Гельсінки, Фінляндія) та мерії обласного центру, передає Педагогічна пресса.

Інформує “Еcotown”.

Навчальний заклад будували з урахуванням технологій енергозбереження, зазначає директор ЗОШ No 21 Галина Лугова.

“Зелену школу, у якій навчатимуться 210 учнів початкових класів, обладнали сучасною системою рекуперації повітря, що забезпечуватиме прохолоду в класах влітку і зберігатиме тепло взимку, – розповідає вона. – Також на даху будуть встановлені сонячні батареї”

У новому корпусі розмістяться сім класів, спальні, ігрова кімната, читальний та актовий зал, туалети з душовими кабінами.

blank

Зручна збірна конструкція може експлуатуватися до 100 років, зазначив посол Міністерства закордонних справ Фінляндії Юхані Тойвонен, який завітав на урочисте відкриття «зеленої школи» 13 вересня. “Зелена школа” – втілення екологічного мислення, – наголосив дипломат. – Поки що такий проект – єдиний в Україні, але, сподіваюся, не останній».

На виготовлення модуля «зеленої школи» та його установку урядом Фінляндії у вигляді гуманітарної допомоги було виділено 2,4 млн євро, а владою Херсона – 3,5 млн гривень.

blank

За словами міського голови Херсона Володимира Миколаєнка, після успішного зведення «зеленої школи» у Антонівці з’явилась ідея за кошти міста побудувати подібний навчальний заклад у селищі Комишани.

Фото http://ecotown.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *