В Умані можна подивитися таємниче підземелля

В Умані можна подивитися таємниче підземелля

Як правило, Умань асоціюється зі своїм чудовим Софіївським парком. Проте в місті чимало й інших визначних пам’яток. Наприклад, колишній греко-католицький Василіанський монастир, в якому почалися подорожі в підземелля. При вході туристів зустрічає чернець і проводить екскурсію старовинними таємничими коридорами, келіями, розповідає історію обителі.

Величезний П-подібний монастир заснував граф Францішек Потоцький, побудували його в 1764–1766 роках, і він був великим центром освіти. Не тільки релігійної, а й світської. Тут розміщувалася школа з 400 учнями. У 1768 році по підземних ходах у монастир проникли повстанці-гайдамаки і вбили безліч учнів-василіан.

В Російській імперії, після польського повстання в 30-х роках 19 століття, обитель і школу закрили. В будівлі знаходився шпиталь, а потім розміщувалися військові. В радянський період тут також була військова частина. Дослідження підземелля краєзнавці проводили ще в 30-х роках 20 століття. Але тільки зараз відкрився маршрут для туристів, якому передувало кілька років реставраційних робіт.

Будинок Василіанського монастиря входить до складу історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Це найстаріша зі збережених споруд міста. Сьогодні в ньому знаходиться педагогічне училище і адміністрація заповідника.

 Джерело: ua.igotoworld.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *