В Умані пройдуть Дні європейської спадщини

Цього року Умань вдруге приєднується до проведення Днів європейської спадщини. Для всіх бажаючих буде запропоновано низку цікавих екскурсій, які змусять по-іншому поглянути на, здавалося б, відомі і знайомі об’єкти. Адже тема цьогорічних Днів європейської спадщини в Умані: «Невідома Умань: таємниці і загадки старого міста». Заходи заплановані на 23-24 вересня. Участь в заходах безкоштовна. Потрібна лише попередня реєстрація, повідомляють в Уманській міськраді.

В рамках Днів європейської спадщини передбчені такі заходи:

Екскурсія-подорож в минуле «Таємниця старого будинку»

Під час екскурсії відвідувачі ознайомляться з оригінальними побутовими предметами поч. ХХ ст., які належали родині Івана Сука. Всі речі були знайдені у 2009 році під час ремонту будинку по вул. Успенській, 10. У грудні 1918 року родина Івана Сука залишила місто, а речі були заховані під дерев’яними сходами.

Місце проведення: Уманський краєзнавчий музей, вул. Незалежності, 31.

Місце зустрічі: Уманський краєзнавчий музей, І поверх.

Дата: 23-24 вересня

Час: 13.00, 14.00, 15.00

Тривалість: 30 хв.

Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб

Поетична екскурсія «Софіївкою»

Мандрівка парком, наповнена поетичним змістом, допоможе більш яскраво, з новими емоціями сприйняти відомий парк «Софіївка», який став вершиною світового садово-паркового мистецтва кінця ХVIII – початку ХІХ ст. Парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера «Іліада» та «Одіссея», був оспіваний у поемі С.Трембецького. Крім того, відвідувачі ознайомляться з творами інших відомих авторів, які писали про уманський парк (Жак Деліль, Л.Глібов, Т.Шевченко, О.Пушкін, В.Симоненко та інші).

Місце: дендропарк «Софіївка»

Місце зустрічі: вхід до парку «Софіївка» з вул. Київської

Дата: 23-24 вересня

Час: 10.00

Тривалість: 2 год.

Кількість учасників (1 екскурсія): 30 осіб

«Таємничими підземеллями Василіанського монастиря»

Екскурсійний маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря» пропонує подорож підземними ходами найдавнішої споруди міста, заснованої ще у 1765 році. З монастирем пов’язано багато історичних подій та відомих імен. До 1832 року у монастирських стінах діяла школа (колегія), кількість учнів якої сягала 800 осіб. На початку XIX ст. учні школи Ю.Залеський, С.Гощинський та М.Грабовський організували літературний гурток «За-Го-Гра», який дав початок «українській школі» в польській літературі. З 2006 року в будівлі розташовано ДІАЗ «Стара Умань».

Місце проведення: Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»

Місце зустрічі: вул. Небесної сотні, 31 (біля воріт на територію ДІАЗ «Стара Умань»)

Дата: 23-24 вересня

Час: 10:00, 11:00, 12:00

Тривалість: 30 хв.

Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб

Майстер-клас з гончарства

У приміщенні ДІАЗ «Стара Умань» діє студія гончарного мистецтва та народних ремесел «Майстерня діда Панаса і Тараса», де кожен бажаючий може відчути себе справжнім народним умільцем, власними руками виліпивши з глини тарілку, глечик або інший предмет народного ужитку.

Місце проведення: Майстерня діда Панаса і Тараса

Місце зустрічі: вул. Небесної сотні, 31, територія ДІАЗ «Стара Умань», внутрішній двір

Дата: 23-24 вересня

Час: 10:00, 11:00, 12:00

Тривалість: 40 хв.

Кількість учасників (1 екскурсія): 15 осіб

«Неймовірні історії університету»

Екзотичні рослини буяють в серці України. Закарбовані на сторінках давніх книг надбання науки та історії з життя спудеїв понад 170-річної давнини оживають перед сучасниками. Рідкісні представники флори й мінералів України знайшли друге життя й постають перед очима відвідувачів. Сумніваєтеся? Завітайте на екскурсію до Уманського національного університету садівництва!

Місце проведення: Уманський національний університет садівництва

Місце зустрічі: вул. Інститутська,1, адмінкорпус з фонтаном

Дата: 23 вересня

Час: 11:00, 12:00

Тривалість: 45 хв.

«Перша українська гімназія ім. Б. Грінченка та польські школи в Умані»

Музей народної освіти м. Умані пропонує екскурсію, яка розкриє історію першої української гімназії ім. Б. Грінченка, а також розповість про долю польських шкіл на території нашого міста. Ви поринете у цікавий світ історії та помандруєте вуличками невідомої Умані.

Місце проведення: Музей народної освіти

Місце зустрічі: вул. Шевченка,17 (будинок вчителя)

Дата: 23 вересня

Час: 12:00, 13:00

Тривалість: 30 хв.

Кількість учасників (1 екскурсія): 20 осіб

Довідково

Дні європейської спадщини – загальноєвропейська ініціатива, офіційно заснована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту – привернути увагу жителів і гостей міста до його культурної спадщини і ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих або маловідомих пам’яток, щоб привернути увагу громадськості до їхньої історичної та архітектурної цінності.

 

Для отримання більш детальної інформації пишіть на e-mail ehduman2016@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *