В Умані стартував еко-експеримент по роздільному збору сміття

Велика частина побутових відходів, якими щодня наповнюєтьсявідро для сміття — це вторинна сировина, яку можна здати на переробку. Щоб зробити Умань чистим  містом ТОВ «Екоклінер»  запровадив роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках та влаштував справжній еко-експеримент у приватному секторі Міщанка.

Інформує “Вечірня Умань”

«Нам як і будь-якому великому місту потрібен сміттєпереробний завод, але ще більшою необхідністю є усвідомленість самих уманчан в потребі сортувати сміття. Це є першим етапом на шляху до розділеного збору сміття, що вже давно існує за кордоном.» – розповідає Ігор Сокур, директор ТОВ «Екоклінер».

На сьогодні, роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках проходить по контейнерному типу. Баки для сміття  призначенні для  сортування  – пляшок, скляних пляшок , пляшок з  миючих  і чистячих засобів , порошків ,жестяних  банок, пакунків та кульків.

Привчають уманчан сортувати сміття і приватних секторах. Жителі району  Міщанка  сортують відходи на сухі у синій пакет і мокрі у чорний пакет.

«Еко-експеримент стартував 5 місяців тому,  та поки що,  для 1145 жителів району, сортування  відходів не стало повсякденною звичкою. Як наслідок, лише 26 % відсортованого сміття придатні для подальшої переробки» – розповідає директор підприємства.

До сухих відходів які мають бути відсортовані в синій пакет відносяться : скло ( скляні пляшки цілі ,биті, віконне скло , скляні банки ..) пластик будь-який,жерстяні банки з консервів ,напоїв, метал,пластмаса будь-які вироби, пакунки,пакети , папір,картон,упаковки з товарів .

5 причин чому потрібно сортувати сміття

– зменшується кількість відходів які потрапляють на полігон для захоронення;

– завжди є результат для навколишнього середовища: повітря чистіше, поліпшується якість води і загальний рівень забруднення знижується;

–  громадяни, завдяки поділу сміття, стають більш відповідальними перед своїм містом, своєю країною, своєю планетою;

– Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново;

– створення виробництв з вибіркового збору сміття і підприємств з його переробки створює нову необмежену потребу в робочій силі – це потужна зброя проти безробіття;

Статистика:

Недопалок розкладається у землі 3 роки;

Поліетиленовий пакет-15 років;

Консервна банка – 50 років;

Пластика пляшка – 450років.

 ОГОЛОШЕННЯ

ТОВ “ЕКОКЛІНЕР” звертається до уманчан,які проживають в

приватному секторі (окрім “Міщанки”) і  бажають сортувати

відходи у себе вдома.Підприємство може розмістити на 2-4 помешкання пластикового контейнера для роздільного збору сміття(розмір 1,1 м.куб.)

Подробиці за телефоном: 067-503-14-85.

Фото http://vch-uman.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *