В Уманську ЦРЛ придбали нове офтальмологічне обладнання

У поліклінічному відділенні Уманської центральної лікарні відкрито оновлений офтальмологічний кабінет, повідомляє Інфоміст.

За підтримки керівництва району, фінансової допомоги сільських рад, зокрема субвенційних коштів для центральної районної лікарні в листопаді минулого року для офтальмологічного кабінету був придбаний автоматичний рефрактокератометр, вартість якого 194,5 тис. грн.

Потреба в придбанні цього апарату була вкрай значна, адже обстеження на ньому дає можливість дослідити заломлюючу силу ока (рефрактометрію), а також кривизну рогівки (кератометрію). Відтепер стало проcтіше діагностувати такі складні патології, як астигматизм і навіть кератоконус, вдосконалилась діагностика далеко- та короткозорості.

Апарат не має обмежень за віком обстеженого: дітки дошкільного віку, які вже можуть зосередити погляд на одному яскравому предметі більше 30 секунд, люди старшого віку, зокрема й після операції з приводу катаракти (в програмі закладено окремий алгоритм обстеження для пацієнтів з інтраокулярними лінзами) – однаково легко переносять дослідження і отримують точні його результати.

Процес триває близько 5 хвилин, не потребує попередньої підготовки, абсолютно безболісний. Зазначимо, раніше обстеження на такому апараті пацієнти центральної районної лікарні мали можливість пройти лише в обласних лікувальних закладах або ж у приватних офтальмологічних кабінетах.

Окрім цього в кабінеті встановлено сучасну “темну кімнату” – спеціалізовне приміщення, яке необхідне для якісного обстеження органу зору в цілому, а також очного дна зокрема.

Фото Nmedicine.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *