В умовах карантину громади Черкащини продовжують ефективно працювати для своїх мешканців

За словами голови Балаклеївської громади Ростислава Ситніка, на завтрашній сесії депутатський корпус голосуватиме за виділення із бюджету 134 тисяч гривень співфінансування районній лікарні на забезпечення карантинних заходів. У громаді  переведено на дистанційний режим роботу сільської ради та ЦНАП. «Крім звернень, із якими люди раніше приходили особисто, працівники ради отримують дуже багато дзвінків від людей «Що робити? Як убезпечитись?» – констатує Ростислав Ситнік. – Загалом, ми працюємо у звичайному режимі – та ж соціальна служба так само відвідує удома людей, що потребують допомоги. Масок немає – то їх шиємо самі. Ми рекомендували підприємствам та церквам призупинити свою роботу на час карантину».

У Кам’янській громаді, крім обов’язкових карантинних заходів, що стосуються обмежень у роботі, затверджено і пільги для підприємців. Як повідомив голова Кам’янської громади Володимир Тірон, підприємці, що не здійснюватимуть діяльність під час карантину, звільняються від плати за землю (орендна плата та земельний податок). Ну і, звісно, підприємці не платитимуть також єдиний податок (1-3 група) та податок на нерухомість.

У Матусівській  ОТГ на час карантину також відмінили масові та спортивні заходи, заборонили роботу закладів громадського харчування, закрили комунальний ринок,  обмежили роботу закладів  культури,    бібліотечних установ. Робота ЦНАПу організована в онлайн режимі. За словами голови Матусівської ОТГ Василя Колісника, перевірки виконання цих заходів забезпечуватиме поліцейський офіцер громади. В бюджеті громади передбачили додаткові кошти в сумі 40 тисяч гривень для районної лікарні  та кошти в резервному фонді на випадок необхідності закупівлі додаткових ліків в разі погіршення ситуації.

Як зазначила голова Мокрокалигірської громади Вікторія Пипа, карантинні обмеження викликали ажіотаж у роботі ЦНАП – люди вирішили терміново закрити майнові чи земельні питання. Громада відтермінувала сходки, проте поточні ремонти й інші роботи у громаді тривають за графіком. У ОТГ було проведено аудит всього необхідного для забезпечення карантинних заходів. Планується виділення 20 тисяч гривень із  бюджету на придбання для місцевих закладів охорони здоров’я експрес-тестів, протичумних костюмів, пульсометрів, термометрів, дезрозчинів.

Голова Лип’янської ОТГ Сергій Іщенко розповів, що у громаді встановлено  вечірнє патрулювання – поліцейського та представників сільської ради – у людних місцях громади. Молоді, яка, переважно, там збирається, пояснюють особливості карантинного режиму, що передбачає домашню ізоляцію – і такі переконання реально працюють. Школярів громади переведено на дистанційну освіту – заняття учителі відправляють їм «вайбером», і так само контролюють їх виконання.

У Червонослобідській громаді на дистанційне навчання перевели навіть…. театральну студію “Школярик”. Голова громади Юлія Дубовик розповіла, що до участі у фестивалі «Арт-простір» юні театрали готують великодню виставу – і тому    репетиції продовжують у відеоконференціях по скайпу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *